کد خبر: 298053
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

حضرت آیت الله ابوالحسن حسن زاده در آیین گرامیداشت علی محمد قربانی شهید خوزستانی مدافع حرم که روز چهارشنبه در حسینیه ارشاد اهواز برگزارشد اظهار کرد: در دوران پیروزی انقلاب اسلامی آمار شهدای خوزستانی شاید به یکصد نفر هم نمی رسید اما این تعداد در دوران دفاع مقدس به مراتب بیشتر بود و تعداد افرادی که از قافله شهادت بازماندند بسیار بیشتر از تعداد شهدا بود.
وی افزود: کسانی که شهادت را آرزوی خود می دانستند و سال ها بار سنگینی این آرزو را به دوش می کشیدند، اکنون برخی از این بزرگ مردان در دفاع از حرم اهل بیت (ع)، شهد شیرین شهادت را چشیدند و نگذاشتند دست تکفیری های جنایتکار به حرم مطهر اهل بیت(ع) برسد.
امام جمعه موقت اهواز ادامه داد: این رزمندگان فرزندان انقلاب و پرورش داده امام خمینی(ره) بوده و این روحیه جهادی و شهادت طلبی را سال ها است که در وجود خود پرورانده اند.
وی بیان کرد: تاکنون حدود ۶۰ شهید مدافع حرم از خوزستان در مبارزه با گروه های تکفیری به شهادت رسیده اند که بیشترین تعداد شهید را نسبت به سایر استان ها داریم و این نشان دهنده وجود روحیه شهادت طلبی در بین رزمندگان خوزستانی است.
آیت الله حسن زاده اظهار کرد: این رزمندگان در دو جبهه که آمریکای خبیث ساخته، به مقابله علیه تروریست های تکفیری می پردازند و بی شک اگر این مقاومت ها نبود دمشق و بغداد اکنون در دست تکفیری های جنایتکار بود.
امام جمعه موقت اهواز گفت: شهیدعلی محمد قربانی جانباز دوران دفاع مقدس بود که به آرزوی خود در سوریه دست یافت و بی شک به برکت خون این شهدای والا مقام روز به روز بر پیروزی های رزمندگان اسلام در این دو جبهه افزوده خواهد شد.
وی در ادامه بیان کرد: اینکه در کشور انتخاباتی برگزار شده و رئیس جمهور و نمایندگانی انتخاب شوند و به مقام و عنوان برسند ملاک نیست بلکه این خون شهدا است که به افراد مقام می دهد.
آیت الله حسن زاده بیان کرد: شهدا با نثارخون خود امنیت و عزت را برای ما آورده و هیچکس نیز کمتری تردیدی نمی تواند در این مساله داشته باشد.
آیین گرامیداشت شهید علی محمد قربانی شهید خوزستانی مدافع حرم و چهارمین شهید شهرستان اندیمشک با حضور جمعی از نمایندگان مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، مسئولان و مدیران و نیز اقشار مختلف مردم درحسینیه ارشاد اهواز برگزار شد.

 

 مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان