کد خبر: 298008
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۳:۲۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

آرمان خالقی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی عصر اهواز، درواکنش به اظهارات روز گذشته نوبخت مبنی بر اینکه 2 هزار میلیارد تومان از منابع هدفمند سازی یارانه‌ها در سال جاری به بخش تولید اختصاص یافته است، اظهار داشت: از ابتدای امسال دولت مدعی است که ارقام مختلفی از منابع هدفمندسازی یارانه‌ها را به تولید اختصاص داده است اما تاکنون ما تولید‌کننده ای را ندیده‌ ایم که این منابع را دریافت کرده باشد.

 وی با بیان اینکه براساس قانون قرار بود 30 درصد از منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به بخش تولید اختصاص پیدا کند افزود: تا به امروز به صورت مشخص اعلام نشده که چه تعداد واحد تولیدی این منابع را دریافت کرده اند. این در حالی است که یارانه حق بخش تولید بوده و دولت موظف به پرداخت آن است.

 خالقی با اشاره به اینکه از دولت گذشته تا کنون وعده ‌های مختلفی مبنی بر ارائه یارانه به بخش تولید مطرح شده است گفت: اگر دولت ادعا می کند یارانه ای را به بخش تولید پرداخت کرده باید به صورت شفاف جزئیات آن دسته از تولیدکنندگانی که توانسته اند این منابع را دریافت کنند را اعلام کند. حتی اگر نمی‌خواهد اسم تولید کنندگان را بگوید، حداقل اسامی تولید‌کنندگان را در بخش‌های مختلف به صورت تیتروار بگوید تا در نهایت موضوع یارانه به بخش تولید تعیین تکلیف شود.

عضو هیات مدیره خانه صنعت ، معدن و تجارت ایران اضافه کرد: اختصاص یارانه با پرداخت متفاوت است زیرا زمانی یک رقمی اختصاص یافته اما هنوز به واحدهای‌ متقاضی پرداخت نشده است.

 انتهای پیام/

 منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان