کد خبر: 297997
تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۳:۱۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه این افتتاحیه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پژوهش جزو اولویت های آموزش و پرورش خوزستان است و هر اقدامی برای بالا بردن سطح کیفی آموزش صورت می گیرد باید به تحقیق و پژوهش متصل باشد.

وی افزود: قطعا تمام اقدامات، فعالیت ها و تلاش های ما بر اساس فعالیت های پژوهشی، برنامه ریزی می شود تا این فعالیت ها ماندگار شوند.

تقی زاده تصریح کرد: پژوهش باید از دوره ابتدایی شروع شود و دانش آموزان نیز باید بیشتر با شاخص های پژوهشی آشنا شوند. به طور حتم بر اساس شاخص های پژوهشی بهتر می توان آسیب ها، مشکلات و چالش های فعالیت های آموزش را شناسایی و در راستای رفع مشکلات، اقدامات لازم را انجام و گام های اساسی برداریم.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: اساسی ترین مشکلات و آسیب های فرهنگی و اجتماعی در جامعه ما وجود دارد که یکی از عوامل اساسی آن بی توجهی به آموزش مهارت های زندگی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بعد از این افتتاحیه نیز در همایش تجلیل از تلاشگران و فعالان حوزه ابتدایی و پرورشی شهرستان باوی بیان کرد: آموزش این مهارت ها از دوره پیش دبستانی و حتی قبل از آن آغاز می شود. سن تعلیم و تربیت پائین آمده و انسان حتی قبل از تولد، تعلیم پذیر است. هر چند که کنکور به عنوان شاخص ملی آموزش و پرورش در سطح کشور در نظر گرفته می شود اما برای موفقیت در همین کنکور نیز باید تلاش ها را از دوره پیش دبستانی آغاز کرد.

تقی زاده اضافه کرد: در سه سال گذشته با طراحی برنامه توسعه آموزش و پرورش این اداره کل توانسته است رتبه کنکور استان خوزستان را از ۲۷ به ۲۱ ارتقا بدهد.

وی یادآور شد: آموزش و پرورش خوزستان به این نتیجه رسیده است که مهمترین مشکل اصلی نداشتن یک برنامه علمی است و اولین کاری که در شورای آموزش و پرورش خوزستان انجام داده و به تصویب رسید، برنامه ریزی و تعیین ۲۶ شاخص است که یکی از آنها بحث سواد آموزی است. خوزستان رتبه سوم را در بی سوادی را دارد که با اولویت دادن به این شاخص و جذب کردن افراد بی سواد توانستیم با این شاخص بیشترین جذب بی سواد را در کشور کسب کردیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی نیز در این جشنواره در مورد ملاک های انتخاب آموزگاران تلاشگر از هر پایه تحصیلی گفت: این تلاشگران با توجه به معیارهایی که وزارت در دستورالعمل فکر کرده و شامل کسب رتبه در جشنواره الگوهای تدریس مناسب، درس پژوهی و تولید محتوای الکترونیکی، ارتقای ۱۰۰ درصدی دانش آموزان، شرکت در همایش ها و کارگاه های آموزشی، شناسایی و پیگیری وضعیت دانش آموزان لازم التوجه است، انتخاب می شوند.

مجید موحدیان با تأکید بر حضور فعال معلمان تلاشگر در اجرای طرح خیران آموزشی و جذب نوآموزان پیش دبستانی افزود: آیتم هایی چون اقامت کامل در محل خدمت، تدریس در روستاهای درجه سه، تدریس در کالاس های چند پایه، آموزش دادن به دانش آموزان بازمانده از تحصیل و آموزش نوآموزان پیش دبستانی از دیگر معیارهای انتخابات معلمان تلاشگر بوده است.

وی همچنین با اشاره به تجلیل از فرهنگیان فعال حوزه پرورشی به مناسبت فرارسیدن سالروز تاسیس امور تربیتی بیان کرد: در این همایش تعداد ۱۶۰ نفر معاون پرورشی، مربی تربیتی، مربی بهداشت و مشاور مدرسه نیز به دلیل انجام برنامه های پرورشی و فعالیت های فوق برنامه در مدارس مورد قدردانی قرار گرفتند. امسال سالروز تاسیس امور تربیتی مصادف با ایام فاطمیه است و بنا شد مراسم گرامیداشت این روز همزمان با تجلیل معلمان تلاشگر برگزار شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان