کد خبر: 297902
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، عبدالله محمدی پیش از ظهر امروز سه شنبه در جشنواره تعاونی ها، دانشگاه و کارآفرینان برتر استان خوزستان که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول برگزار شد، اظهار کرد: هیچ کشوری پیشرفت نمی کند مگر اینکه بر سرمایه های انسانی خود تکیه کند. ایران نیز از کشورهای جوان و دارای نیروی انسانی زیاد است که متاسفانه به درستی از این ظرفیت استفاده نشده است.

وی افزود: قطعا اگر وقت خود را برای سرمایه های تحریم پذیر مثل نفت و یا سرمایه هاي تمام شدنی بگذاریم به جایگاه خوبي نمی رسیم و این تعامل منفی برخی کشورهای غيردوست به ما ثابت کرد که ما باید از پتانسیل های خود و به ویژه نیروهای انسانی خود استفاده کنیم.

برخورداری خوزستان از سرمایه های انسانی فراوان

معاون مدیرکل توسعه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور با بیان اینکه زرخیز بودن خوزستان نه به دلیل منابع نفتی بلکه به دلیل برخورداری از سرمایه گذاران، کارآفرینان و اساتید زیاد است، تصریح کرد: اینها سرمایه هایی هستند که هیچ گاه تحریم نمی شوند.

محمدی عامل پیشرفت را کار آفرینی دانست و افزود: برای کارآفرینی باید نوآوری داشته باشیم و عامل نوآوری نیز علم است و علمی که به کار آفرینی برسد در دانشگاه وجود دارد.

وی بابیان اینکه ایران در زمینه تولید علم در منطقه دوم است، عنوان کرد: دانشگاه آزاد قصد دارد از این علم در راستای کارآفرینی استفاده کند که خوشبختانه در چند سال اخیر فضا برای دانشگاه های آزاد کشور باز شده است به گونه ای که اکنون به ما در سازمان مرکزی ابلاغ کرده اند که برای توسعه کارآفرینی به دانشگاه های آزاد کشور اختیار و تسهیلات بدهیم و موانع پیش روی آنها را برداریم.

وی عنوان کرد: برای اینکه دانشگاه به یک واحد کارآفرین تبدیل شود باید در سه زمینه حرکت کند که اولین زمینه آن زمینه ترویجی است. در سالهای گذشته ساختار محدودی وجود داشت که به واحدهای دانشگاهی اجازه تجاری سازی فناوری داده نمی شد اما اکنون خوشبختانه فضا باز شده و ما باید اساتید و دانشجوها را به این سمت ببریم وخلاقيت آنهارا تقویت کنیم سپس افراد کارآفرین را انتخاب و به کسب مهارت های لازم تشویق کنیم.

معاون مدیرکل توسعه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور با تاکید بر اینکه ما در زمینه آموزش نیز کلاس و کارگاه هاي آموزشی مختلفی را برگزار کرده ایم، گفت: سومین سياست دانشگاه آزاد فعالیت های ستادی است که در حال حاضر طرح های زیادی مثل تشکیل مراکز رشد در حال اجرا است.

وجود ۲۲۸ مرکز رشد در کشور

محمدی بابیان اینکه ۲۲۸ مرکز رشد در کشور وجود دارد که ۷۸ مرکز ازاین تعداد مربوط به واحدهای دانشگاه آزاد است، افزود: دانشگاه آزاد افراد ایده دار کارآفرین را حمایت می کند ضمن اینکه خوزستان نیز در زمینه مراکز رشد بسیار فعال است به گونه ای که در این استان هشت مرکز رشد وجود دارد که چهار مرکز آن مربوط به دانشگاه های آزاد است.

وی، متوسط مراکز رشد دانشگاه های آزاد کشور را ۳۴ درصد برشمرد و یادآور شد: در حالی که این متوسط در خوزستان ۵۰ درصد است که نشان دهنده ظرفیت و فعالیت زیاد دانشگاه های آزاد اسلامی شهرهای خوزستان است.

معاون مدیرکل توسعه کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی کشور همچنین از راه اندازی طرح بزرگ شفا خبر داد و گفت: ایجاد ستادهای توسعه فناوری با استفاده از متخصصین صنعت سراسر کشور نيز از دیگر برنامه های ما است.

محمدی با بیان اینکه قصد داریم این جشنواره تعاونی ها، دانشگاه و کارآفرینان برتر را در تمام استان های کشور برگزار کنیم، عنوان کرد: با انجام این مهم یک جشنواره کلان در سطح ملی نیز با حضور این برگزیدگان کارآفرینی برگزار می کنیم بنابراین به اطلاعات تمام این کارآفرینان و ایده پردازان نیاز داریم.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان