کد خبر: 297877
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

آیت الله شیخ عبدالکریم فرحانی روز سه شنبه در جمع فرهگیان شهرستان باوی با بیان اینکه مردم خوزستان دین خود را به اسلام ادا کرده اند اظهار کرد: ما مردمی متدین، ولایی، علاقه مند به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی داریم اما این مردم با مشکلات، فقر، محرومیت و گرفتاری هایی مواجه هستند که نمونه بسیار روشن آن مسئله حاشیه نشینی حاد در مرکز استان است.
وی در ادامه با بیان اینکه فقر امکانات مختلف مردم در حاشیه های شهر و جای جای خوزستان چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشد گفت: ریشه مساله به این بر می گردد که در خوزستان پس از دفاع مقدس، نتوانسته ایم کاری اساسی برای حل معضلات مردم استان که حق طبیعی آن ها هم بود انجام دهیم و از سویی دیگر پس از دوران دفاع مقدس برای سرمایه گذاری طرح های ملی و کلان حرکت کردیم که این طرح های ملی و کلان نه تنها مشکلات کوتاه مدت مردم را مرتفع نکرد، بلکه خود منشاء به وجود آمدن مشکلات متعدد دیگری در کوتاه مدت شد.
این داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه خوزستان با اشاره به شهرک های بزرگ صنعتی که در خوزستان به وجود آمد و منشاء مشکلاتی از جمله حاشیه نشینی های مردم در اطراف آن و از بین رفتن منابع طبیعی استان شد گفت:امید داشتیم که با سفر رهبر معظم انقلاب در دهه 70 طرح های زودبازده و اشتغال زا تصویب شود که حلّال مسائل اصلی مردم ما باشد که به لطف الهی با تدبیر حکیمانه معظم له این اتفاق هم افتاد و چنین طرح هایی تصویب شد ولی اجرایی نشد.
وی ادامه داد: در مجموع باید گفت که پس از دوران هشت سال دفاع مقدس و پس از هشت سال دوران سازندگی، زمانی که باید بیشترین بهره را از سفر مقام معظم رهبری می بردیم به علت ضعف و بی توجهی در مرحله اجرا و عمل، این طرح ها عملیاتی نشد و هنوز هم با گذشت 19 سال، این طرح ها بلاتکلیف مانده است.
آیت الله فرحانی اضافه کرد: ثمره این اتفاقات این شد که مردم استانی که بخش عظیمی از منابع و تجارت کشور را در اختیار دارد با مشکلات عدیده اشتغال، بهداشت و کمبود منابع طبیعی مواجه هستند و یا با معضل بی آبی و آب غیربهداشتی به سر می برند.
وی گفت: اگر بتوانیم نخبگان و نیروهای علاقه مند به نظام و مردم در خوزستان را که بسیار زیاد هم هستند شناسایی، سازماندهی و همدل کنیم و بتوانیم در عرصه اجرا، طرح های موفقی را که مطالعه و مصوب شده اما درست اجرا نمی شود سامان دهیم، این امید می رود که به حل مشکلات بیانجامد.
در استان خوزستان از هفت داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان که صلاحیت آنان در شورای نگهبان تایید شده است شش نفر به پنجمین دوره این مجلس راه می یابند.
تبلیغات رسمی نامزدهای مجلس نمایندگی خبرگان رهبری طبق قانون از 22بهمن 1394 شروع و تا پنجم اسفند ماه ادامه می یابد.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه 1394برگزار می شود.

 

 

ایرنامطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان