کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 297856
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، آیت‌الله عباسعلی سلیمانی ظهر امروز در مراسم افتتاحیه بیست و هفتمین همایش علمی ـ تحقیقی مذاهب اسلامی که در زاهدان در حال برگزاری است، اظهار داشت: ریختن خون مسلمان به دست مسلمان توطئه بزرگ دشمنان است و باید همواره در برابر این توطئه ها هوشیار بود.

وی تاکید کرد: دشمنان همواره در صدد هستند با ایجاد تفرقه به اهداف شوم خود دست پیدا کنند که در این زمینه باید تمامی علمای ضمن بیدار نگه داشتن مردم جامعه در زمینه افزایش بصیرت در بین آنان اقدام جدی از خود نشان دهندو

امام جمعه زاهدان تاکید کرد: همایش‌های قومی و مذهبی در سیستان و بلوچستان مصنوعی و شعاری نیست بلکه از سر اعتقاد و باور و برادری است و این را بارها و بارها علما، ریش سفیدان و بزرگان شیعه و سنی در صحنه های حساس به وجود آمده اثبات کرده اند.

وی افزود: وحدت امری ضروری در سیستان و بلوچستان است، در آن سوی مرزها دشمنان از تمامی توان خود برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران دارند بهره می گیرند و ما باید با هوشمندی ضمن رصد فکری جامعه، مردم را در برابر توطئه ها مصون نگه داریم.

آیت الله سلیمانی تاکید کرد: امروز جهان اسلام به شدت نیازمند همدلی و وحدت مسلمانان است و هر نوع سخن و موضع گیری که موجب ایجاد اختلاف میان مسلمانان شود از نگاه شرع مقدس اسلام و عقل سلیم پذیرفته نیست.

امام جمعه زاهدان بیان کرد: مدارا با پیروان سایر مذاهب اسلامی و تلاش در جهت همدلی و اخوت منطبق بر سیره ائمه اطهار و بزرگان دین است و امروز دنیا تشنه این نگرش برخاسته از فرهنگ اهل بیت پیامبر مکرم اسلام(ص) است.

نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت جنوب شرق کشور افزود: بدانید تاکید و عملکرد رهبر معظم انقلاب مبنی بر پرهیز از تفرقه در جامعه اسلامی باید برای همگان الگو قرار گیرد، این رهنمودهای ارزنده همواره ایران اسلامی را از گزند دشمنان در امان نگه داشته است.

آیت الله سلیمانی گفت: مشکلات و بحران های سیاسی، نظامی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ایجاد شده در برخی کشورهای اسلامی ناشی از نبود اتحاد بین مسلمانان است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: اگر کشورهای اسلامی با تقویت نقاط مشترک، متحد شوند هیچ قدرتی در جهان توان مقابله با آنها را نخواهد داشت.

به گزارش عصر اهواز، بیست و هفتمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان با حضور علمای شیعه و سنی داخلی و خارجی از امروز آغاز و تا سه روز دیگر ادامه دارد.

بر اساس اعلام دبیرخانه همایش، از مجموع ۲۲۷ مقاله رسیده به سه کمیسیون فقهی و کلامی، اجتماعی و بانوان در این همایش حدود ۵۰ مقاله پذیرفته و ارائه می شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان