کد خبر: 297850
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، محسن سرخو در جریان دویست و سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران، اظهار داشت: بودجه اعم از نقد و غیرنقد به‌عنوان مصارف و درآمدها دیده شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران می‌بایست سالانه ۳۰ کیلومتر مترو به بهره‌برداری برسانیم که تا پایان سال ۹۴ و با احتساب بهره‌برداری ۲ کیلومتر مهرآباد باز هم ۴۱ کیلومتر مترو مربوط به سال‌های ۹۳ و ۹۴، از برنامه عقب هستیم.

سرخو خاطرنشان کرد: در خصوص اتوبوسرانی نیز تا پایان سال ۹۴، نیاز به ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس معمولی و ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برقی داشته‌ایم که این موضوع نیز هنوز محقق نگردیده است.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پیشنهاد داد: برای احداث خطوط ۸ و ۹ مترو حتماً از مشارکت شرکت‌های خارجی استفاده شود و در مقابل آن دولت به تعهدات فروش نفت عمل کند تا از این طریق بخشی از مطالبات دولت به شهرداری تأمین گردد و کسری بودجه و عقب‌ماندگی در دو، سه سال آینده برنامه ۵ ساله دوم شهرداری، جبران شود و در غیراین صورت مجموعه مدیریت شهری تا پایان برنامه ۵ ساله دوم با عقب‌ماندگی ۴۰ الی ۵۰ کیلومتر مترو روبه‌رو خواهد بود.

وی همچنین تأکید کرد: مطالبات ۱۴ میلیارد تومانی شهرداری از دولت در این بخش صرف خطوط ۸ و ۹ مترو شود.سرخو همچنین پیشنهاد داد که در ردیف‌های منابع، ردیفی به‌عنوان تسهیلات اضافه شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان