کد خبر: 297794
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، حجت‌الاسلام میثم حسینی ظهر سه شنبه در نشست خبری برگزاری مسابقات حافظان قرآن در شیراز، گفت: جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری، سازمان  اوقاف و امور خیریه تعهد داد که طی چهار سال یک میلیون حافظ قرآن را تربیت کند.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف طرح ۴ ساله تربیت حافظان قرآن کریم را از سال ۹۱ در دستور کار قرار داد که این طرح به‌عنوان بزرگترین رویداد قرآنی حفظ کشور مطرح است.

معاون فرهنگی اوقاف فارس تصریح کرد: امسال چهارمین سال اجرای طرح ملی تربیت حافظان قرآن در سازمان اوقاف است که در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام حسینی تاکید کرد: جهت تربیت یک میلیون حافظ قرآن هر سال سهمیه‌ای به استان‌ها اختصاص داده شده که فارس در سال ۹۱، ۱۵ هزار نفر بود که موفق شدیم بیش از ۱۷ هزار نفر حافظ قرآن را در این سال تربیت کنیم، همچنین در سال ۹۲ سهمیه فارس ۱۷ هزار نفر بود که موفق به تربیت بیش از ۱۹ هزار نفر، سهمیه سال ۹۳، ۲۰ هزار نفر که موفق به تربیت ۲۱ هزار نفر و سهمیه امسال نیز ۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر بود که موفق به تربیت ۲۲ هزار و ۷۰۰ نفر شدیم.

وی تصریح کرد: ۸۰ هزار نفر از فارس در طی ۴ سال در این طرح شرکت کردند.

معاون فرهنگی اوقاف فارس ادامه داد: بیش از ۵۵۰ کلاس حفظ قرآن در استان فارس در سال جاری تشکیل شده که آزمون این طرح همه ساله در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می‌شود آزمون شفاهی این دوره از اول تا ۱۲ اسفندماه در نقاط مختلف فارس توسط مربیان طرح ملی حفظ قرآن برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: آزمون کتبی این طرح نیز همزمان با سراسر کشور در روز پنج‌شنبه، ۱۳ اسفندماه در بیش از ۴۰ نقطه فارس برگزار خواهد شد که در شیراز ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در سه نقطه حرم مطهر حضرت سیدعلاءالدین حسین(ع)، حرم مطهر حضرت علی‌بن حمزه(ع) و دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن کریم شیراز در این آزمون به رقابت می‌پردازند.

وی با اشاره به اینکه طرح ملی حفظ به دو روش حفظ ترتیبی و موضوعی و در ۱۱ رشته اجرا می‌شود، گفت: حفظ ترتیبی در رشته‌های یک، ۲، ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰ جزء و کل و همچنین حفظ موضوعی در رشته‌های ۱۲۰ آیه اخلاقی، ۱۵۰ آیه اعتقادی و ۳۰۰ آیه اعتقادی برگزار می‌شود.

معاون اوقاف فارس افزود: کسانی که حدنصاب ۷۰ درصد نمره از مجموع آزمون‌های کتبی و شفاهی را به دست آورند،‌ گواهی‌های حفظ اعطا می‌شود ضمن اینکه به برگزیدگان این طرح‌ها نیز طی قرعه‌کشی هدایایی نظیر کمک هزینه سفر به حج، عتبات عالیات و مشهد مقدس اهدا می‌شود.

 منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان