کد خبر: 297734
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، حدود یک ماه قبل در بیمارستان شهید چمران تهران که غیر وابسته به وزارت بهداشت است، مادری هنگام سزارین و به دنیا آمدن دوقلوهایش، دچار آسيب در ناحیه لب، دهان و ریه شد. این زن که دوقلو باردار بود، در اتاق عمل به علت استنشاق گازی که اشتباهاً به جای گاز تنفسی حین بیهوشی به او وصل شده بود، دچار آسيب شد.

شب گذشته در پی دستور وزیر بهداشت، دکتر آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت در بیمارستان محل بستری بیمار حادثه دیده، حضور یافت و با دستور او، یک تیم تخصصی وضعیت بیمار را تحت نظر و کنترل دارند.

معاون وزیر بهداشت در خصوص آخرین وضعیت این بیمار، گفت: فعلا وضعیت بیمار پایدار و رو به بهبود است و خطری سلامت او را تهدید نمی کند.

 

آقاجانی گفت: اقدامات درمانی مناسب برای بیمار انجام شده و وضعیت روحی بیمار نیز بهتر شده و هوشیار است.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: با دستورات داده شده به تیم درمانی بیمارستان،در حال حاضر بیمار، زیر نظر کادری از پزشکان مجرب مراحل درمان را سپری می کند و مشکل خاصی وجود ندارد.

آقاجانی گفت: بخشی از صورت بیمار که دچار آسيب شده است، پیوند شده و مراحل درمان او به طور دقیق و کامل در حال انجام است.

وی تصریح کرد: این حادثه در بیمارستان چمران که وابسته به وزارت بهداشت نیست رخ داده ولی در حال حاضر بیمار حادثه دیده در بیمارستان دیگری تحت مراقبت های درمانی قرار دارد.

آقاجانی افزود: نظارت بر روند درمان این بیمار دنبال می شود و پرونده این حادثه برای بررسی زوایا و علت پر شدن کپسول با گاز غیر از اکسیژن به دادگاه ارسال شده است.

وی در پایان گفت: در طول یک ماه گذشته وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پیگیر این حادثه بوده اند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان