کد خبر: 297731
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیش از ظهر امروز سه‌شنبه 27 بهمن ماه از نهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته بازدید کرد.

وی همزمان به غرفه‌های نمایشگاه طلا و جواهرات رفت و از غرفه‌های این نمایشگاه نیز دیدن کرد.

در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی گردشگری وی در حضور خبرنگاران، گفت: با توجه به سیاست‌های کلی دولت مبنی‌بر حمایت از فعالان به ویژه سرمایه‌گذاران گردشگری در جلسه اخیر هیات دولت ماده ۳۱ آئین‌نامه رفع موانع تولید که اصلاحیه ماده ۱۳۲ مالیات‌های مستقیم بود، به تصویب رسید و در این ماده مصوب شد برای هتل‌ها، مراکز اقامتی و تاسیسات گردشگری که از سال ۹۵ پروانه بهره‌برداری می‌گیرند در کل کشور از معافیت صددرصدی برخوردار شوند.

سلطانی‌فر افزود: مدت این معافیت در شهرهای کمتر توسعه‌یافته به مدت ۱۰ سال و در شهرهای توسعه‌یافته به مدت ۵ سال اجرایی می شود. همچنین آن دسته از بخش‌هایی که از معافیت ۵۰ درصدی استفاده می کردند نیز این مصوبه شامل حالشان می‌شود. این مصبه در راستای حمایت از فعالان گردشگری است و مشمول تمام تورهای مسافرتی و آژانس‌هایی که در زمینه تورهای ورودی کار می‌کنند نیز خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تصریح کرد: در زمینه صدور ویزا و ویزای الکترونیکی بعد از افزایش مدت آن قول داده بودیم که تا سال ۹۵ صدور ویزای الکترونیکی به اجرا برسد. دوستان در وزارت خارجه نوید دادند که زودتر این کار عملیاتی شود.

وی ادامه داد: برای تکمیل هتل‌های نیمه‌تمام ۷۸۰ میلیارد تومان اختصاص داده شد، بنابراین با کمک همه اعضای دولت و حضور بخش خصوصی شاهد رونقی که وعده داده بودیم، خواهیم بود.

سلطانی‌فر درباره سفرهای نوروزی سال ۹۵ نیز توضیح داد: دستورالعمل های شفاهی به ستادهای استانی ارسال کرده و خواسته ایم نظارت بر کیفیت و نرخ خدمات گردشگری انجام دهند. امیدواریم نوروز امسال سفرهای بهتری را در پیش داشته باشیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم اکنون در حال بازدید از غرفه ها و سالن های دیگر نمایشگاه است. این نمایشگاه تا روز جمعه سی‌ام بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه دارد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان