کد خبر: 297695
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه ثبت نام جایگزینی ۹۰ هزار تاکسی فرسوده کشور از ۱۲ بهمن ماه آغاز شده است، گفت: با توجه به تمدید صورت گرفته تا عصر روز گذشته بیش از ۸ هزار و ۱۷۴ مالک تاکسی فرسوده شهر تهران در دفاتر پیشخوان دولت حاضر و در طرح نوسازی تاکسی های فرسوده ثبت نام کرده اند.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه در این طرح به خودروهایی،‌ تاکسی فرسوده اطلاق می‌شود که عمر آنها بیش از ۱۰ سال باشد، گفت: متاسفانه خودروهای تاکسی تولید سال ۸۴ مشمول این طرح نیستند.

وی تصریح کرد: با وزارت کشور رایزنی شده که با توجه به پرشدن تنها نیمی از ظرفیت در نظر گرفته شده در کل کشور برای این طرح، مهلت ثبت نام مجددا تمدید شود. در عین حال انتظار داریم با مساعدت وزارت کشور خودروهای سال ۸۴ نیز مشمول این طرح شوند.

به گفته تشکری هاشمی در صورت مشمول شدن خودروهای فرسوده سال ۸۴ در این طرح بیش از ۵ هزار خودروی فرسوده دیگر شهر تهران نیز می توانند نوسازی شوند.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه  بسیاری از تاکسیرانان نیز استقبالی برای نوسازی نشان نداده اند، گفت: با توجه به اینکه نوسازی تاکسی های فرسوده از سویی احقاق حقوق شهروندی نیز محسوب می شود، شهرداری  تهران پیگیر حق و حقوق شهروندان بوده و مصوباتی خواهیم داشت تا آن دسته از تاکسیرانانی که تمایل به نوسازی ندارند نیز در این طرح شرکت کنند.

وی با بیان اینکه برخی رانندگان تاکسی داران معتقدند تسهیلات ارایه شده سنگین بوده است، تصریح کرد: دوران وام های ۴ درصد پایان یافته و در شرایطی که تسهیلات بانک ها با سودهای کلان تر ارایه می شود، سود ۱۶ درصد برای نوسازی تاکسی های منطقی به نظر می رسد، البته شهرداری تهران تلاش می کند در کنار تسهیلات بانکی به رانندگان تاکسی کمک کند.

معوان حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران خاطرنشان کرد: انتظار داریم تا پایان خرداد ماه سال ۹۵ بیش از ۱۵ هزار تاکسی فرسوده تهران نوسازی شوند.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان