یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 297631
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، غلامعلی خوشرو، سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد روز گذشته در جلسه شورای امنیت که به ابتکار  ونزوئلا بعنوان رئیس دوره ای شورای امنیت برگزار گردید به نمایندگی ازکشور های عضو جنبش عدم تعهد در بحث عمومی شورای امنیت گفت: هفتادمین سالگرد تاسیس سازمان ملل متحد بهترین زمان برای دفاع از منشور ملل متحد بعنوان تنها مسیر حفظ صلح و امنیت بین المللی است. منشور ملل متحد، خود مبنای اصول بنیادین حقوق بین الملل است.

وی افزود: احترام به حق حاکمیت ملی؛ برابری کشورها؛ استقلال و مخالفت با استفاده از زور و یا تهدید به استفاده از زور در روابط بین الملل، از نظر جنبش عدم تعهد، اصول و مفاهیم اساسی هستند و ضرروی است که این اصول و اهداف  همواره و توسط همه کشورها مورد احترام قرار گیرند.

سفیر کشورمان همچنین اظهار داشت: جنبش عدم تعهد پیوسته از جامعه بین المللی خواسته است که به این اصول و اهداف پایدار بمانند. صلح و امنیت بین المللی بخاطر  گرایش و توسل برخی کشورها به یک جانبه گرایی و اقدامات خودسرانه و نیز عدم پایبندی کشورهای توسعه یافته  به حفظ حقوق اقتصادی و اجتماعی کشورهای در حال توسعه  آسیب دیده است.

خوشرو با اشاره به مواضع جنبش عدم تعهد در احترام و پایبندی به اصول و اهداف منشور ملل متحد ادامه داد: شناسایی و پیگیری اقداماتی که به راه حل های صلح آمیز؛ عادلانه و متناسب برای بحرانهای بین المللی کمک کند، احترام به حق ملت ها به تصمیم گیری در مورد نظام های سیاسی؛ اقتصادی  و اجتماعی خود بعنوان راه حل همزیستی مسالمت آمیز، خودداری از انجام اقدامات یک جانبه خصمانه اقتصادی علیه ملت های دیگر با هدف اعمال فشار به کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و محدود کردن آزادی و استقلال آنها، مخالفت با تقسیم بندی کشورها به خوب و اهریمنی؛ بر اساس معیارهای یک سویه  و توجیه ناپذیر  و توسل به نظریه‌های دفاع پیش دستانه که از سوی برخی کشورها علیه دیگران اعمال می شود از جمله محورهایی است که مواضع جنبش عدم تعهد حول آن قرار گرفته است.

نماینده دائم کشورمان تاکید کرد: منشور ملل متحد برای حل بحرانهای بین المللی ظرفیت های متنوع و متعددی دارد که لازم است تا ظرفیت های فصول ششم و هشتم منشور بیشتر مورد استفاده قرار گیرند و استفاده از فصل هفتم بعنوان آخرین راه حل و تنها  زمانی مورد نظر قرار گیرد که صلح و امنیت بین المللی مورد تهدید واقعی و جدی قرار گرفته باشد.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان