کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 297545
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، هوشنگ خندان‌دل در مراسم انعقاد «تفاهم‌نامه مشترک برنامه حفاظت و توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی» گفت: هدف هر برنامه‌ریزی بهبود وضعیت زندگی است. جامعه بشری امروز به این موضوع دست یافته که توجه به محیط زیست و مدنظر قرار دادن در نظام تصمیم‌گیری به منظور بهبود وضعیت زندگی اهمیت دارد.

وی با بیان اینکه در دوره‌های اخیر متوجه تغییرات زیست محیطی و اقلیمی شدید و جدی شدیم، گفت: برخی از بی‌توجهی‌ها باعث تصویب تخریب‌ها شده است. بحث توسعه پایدار زاگرس مرکزی از هر منظر با اهمیت است و عرصه زاگرس عرصه ممتاز و بی‌نظیری در کشور محسوب می‌شود و اگر در تمام نقاط کم توجهی به محیط زیست صورت گیرد، پیامدهایی دربر خواهد داشت.

معاون عمرانی وزارت کشور با اشاره به اینکه بی‌توجهی‌ها باعث تشدید ضایعات زیست‌محیطی خواهد شد، گفت: تفاهم‌نامه برنامه حفاظت و توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی به دنبال عملیاتی کردن نظام برنامه منطقه است. سال‌ها از توسعه پایدار صحبت می‌کنیم اما گام‌های عملی زیادی برای آن برداشته نشده و تداوم نیافته است. امیدواریم این تفاهم‌نامه نقطه‌ای برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار تلقی شود.

خندان‌دل با اشاره به اینکه همه استانداران از توان خود برای اجرای برنامه حفاظت و توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی استفاده خواهند کرد، اظهار کرد: برنامه توسعه پایدار کوهستان زاگرس مرکزی باید در چشم‌اندازها و بودجه لحاظ شود.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان