کد خبر: 297486
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، آزاد میرزاپور نوازنده و آهنگساز موسیقی ایرانی به همراه شربل روحانا نوازنده لبنانی ساز بربت دوشنبه ۲۶ بهمن در ششمین روز از برگزاری سی و یکمین جشنواره موسیقی فجر شب خاطره انگیزی را برای مخاطبان موسیقی در تالار رودکی رقم زدند.

شربل روحانا از جمله هنرمندان برگزیده موسیقی لبنان است که در این کشور به عنوان یکی از هنرمندان صاحب نام موسیقی در حوزه نوازندگی بربت به حساب می آید. وی که تاکنون با بسیاری از موسیقیدانان و خوانندگان سرشناسی چون مارسل خلیفه، فیروز و زیاد رهبانی همکاری هایی داشته در تازه ترین تجربه مشترک خود با نوازندگان غیر لبنانی همراه با گروه «گردون» به سرپرستی آزاد میرزاپور کنسرتی را در تالار رودکی برگزار کرد.

اجرای قطعاتی از جمله «زحوالی نوا تا کرانه های صبا»، «تکنوازی بربت» با هنرمندی شربل روحانا، «حوالی نوا» به آهنگسازی آزاد میرزاپور، «آیوا» به آهنگسازی شربل روحانا، «پرومس» به آهنگسازی شربل روحانا و «کرانه های صبا» به آهنگسازی آزاد میرزاپور برنامه هایی بودند که در این کنسرت برای مخاطبان اجرا شد.

استقاده به جا و درست از فواصل موسیقی عربی در نوازندگی گروه ایرانی و همگونی مناسب سازها در ترکیب ارکستر از جمله ویژگی های این کنسرت بود که با استقبال مخاطبان تالار رودکی مواجه شد.

آزاد میرزاپور در بخش پایانی این کنسرت خطاب به تماشاگران گفت: قطعه ای که می خواهیم به عنوان قطعه پایانی کنسرت اجرا کنیم اثری است که بنده در لبنان نوشتم و نام آن هم مربوط به یک منطقه زیبا و ییلاقی در بیروت است که برای اولین بار با شربل روحانا در این مکان ملاقات کردم و این قطعه را نوشتم بنابراین امشب با یاد آن روز خاطره انگیز این قطعه را برای شما عزیزان دوباره اجرا می کنیم.

شربل روحانا بربت، آزاد میرزاپور تار، عسل ملک زاده پرکاشن، شایان ریاحی پرکاشن و سالار غفاربجویی ویولنسل نوازندگان این کنسرت موسیقایی را تشکیل می دادند.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان