کد خبر: 297338
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۷:۵۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از النشره، «بشار الجعفری» نماینده دائم سوریه در سازمان ملل با اشاره به تلاش عربستان برای دخالت نظامی مستقیم در سوریه به بهانه مبارزه با داعش، تصریح کرد: هرگونه تلاش برای مبارزه با تروریسم بدون هماهنگی با دولت هایی که هم اکنون به صورت جدی مشغول مبارزه با تروریسم هستند، محکوم به شکست است.

بر اساس این گزارش، وی همچنین اظهار داشت: تنها راه مبارزه با تروریسم تشکیل یک ائتلاف بین المللی تأثیرگذار در چارچوب قوانین بین المللی است.

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در ادامه افزود: تلاش برخی کشورها برای مداخله نظامی در سوریه بدون هماهنگی با دولت دمشق، نقض صریح منشور سازمان ملل است.

وی با بیان اینکه برخی از کشورهای عضو سازمان ملل موجب تشکیل و گسترش تروریسم در سوریه شدند، اظهار داشت: شرایطی کنونی سوریه حکایت از وضعیت تأسف بار سازمان ملل دارد.

الجعفری با اشاره به حمایت های لجستیکی ترکیه از تروریست های تکفیری در سوریه، گفت: طی روزهای اخیر تجاوز آشکار ترکیه به سوریه وارد مرحله جدیدی شده است.

وی همچنین تأکید کرد: دولت آنکارا تروریست های تکفیری را به تسلیحات شیمیایی مجهز ساخته و ده ها نفر از افراد مسلح را وارد سوریه کرده است.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان