کد خبر: 297329
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۷:۱۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

علیرضا جزینی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی عصر اهواز در واکنش به شایعات جدید در خصوص مخدرهای صوتی و دیجیتالی در کشورمان اظهار داشت: طبق گزارشات سازمان ملل، انواع مختلفی مواد مخدر صنعتی و روانگردان در سطح دنیا تولید می‌شود و بنا بر این گزارشات، بیش از 520 مورد از این مواد در جهان شناسایی شده‌اند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر با رد هرگونه شایعه مصرف مخدرهای صوتی و دیجیتالی بر اساس گزارش‌های موجود گفت: هنوز چنین مواردی در ایران مشاهده نشده و گزارشی از مصرف این مواد نیز به دست ما نرسیده است.

جزینی با اشاره به شایعات مختلف در این موارد همچون شایعه ورود ماده «کروکودیل» به کشور گفت:‌ علی‌رغم اینکه گزارشی در خصوص این موارد وجود ندارد ولی موضوع مخدرهای صوتی و دیجیتالی مورد رصد قرار دارد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بالاترین مصرف مواد کشور، ماده مخدر تریاک است و شیشه، رتبه دوم مصرف در کشور را دارا است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در پایان گفت: گرچه چنین مواردی در کشور وجود ندارد ولی هشدار و آگاه سازی در خصوص این مواد اقدام مناسبی است تا جوانان و خانواده‌ها نسبت به مواد مخدر هوشیاری بیشتری داشته باشند.

به گزارش عصر اهواز، سال گذشته عصر اهواز در گزارشی نسبت به اوج گرفتن استفاده از این مخدرهای صوتی و دیجیتالی در کشورهای غربی و خصوصاً آمریکا هشدار داده بود.

انتهای پیام/
 منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری