کد خبر: 297301
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۶:۰۸

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از سایت کمیته ملی پارالمپیک، تا کمتر از یک ماه دیگر مسابقات جام جهانی دوچرخه سواری در کشور ایتالیا برگزار می شود. این رقابت ها آخرین مرحله توزیع سهمیه پارالمپیک ریو است و از این حیث اهمیت زیادی برای شرکت کنندگان دارد.

ایران از جمله کشورهای شرکت کننده در این مسابقات است و این در حالی است که دوچرخه سواری کشورمان از حضوردر بازی‌های پارآسیایی اینچئون کره جنوبی، برای بازی‌های پارالمپیک ریو کسب سهمیه کرد اما برای تثبیت این سهمیه با بهمن گلبارنژاد و محمد ابراهیم پور در مسابقات ایتالیا شرکت خواهد کرد.

البته از آنجا که سهمیه دوچرخه‌سواری ایران تا حد زیادی قطعی است و فقط باید به مرحله تثبیت برسد، مسئولان مربوطه از حالا برنامه ریزی برای آماده سازی بهتر و بیشتر رکابزنی که موفق به کسب سهمیه پارالمپیک شود را آغاز کرده اند.

فرهاد عصفوری، دبیر انجمن دوچرخه سواری در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک در این مورد اظهار داشت: دوچرخه‌سواری که از حضور در مسابقات جهانی ایتالیا صاحب سهمیه پارالمپیک شود، بلافاصله پس از بازگشت از این رقابت‌ها و پس از چند روز استراحت، تمریناتش را طبق برنامه مصوب آغاز می کند.

وی تصریح کرد: از حالا به فکر اردوی برون مرزی برای رکاب‌زن پارالمپیکی کاروان ایران هستیم تا وی بتواند با بهترین آمادگی عازم برزیل شود. به همین منظور رایزنی‌هایی انجام شده تا رکابزن پارالمپیکی ایران بتواند یک مرحله اردوی آماده سازی در کشور هلند داشته باشد.

دبیر انجمن دوچرخه سواری تاکید کرد: این اردو برای مدت زمان یک ماه پیش بینی شده است که طی آن رکابزن پارالمپیکی زیر نظر مربی خود، تمریناتش را در هلند پیگیری خواهد کرد. زمان اردو هنوز نهایی نشده اما احتمالا در فاصله زمانی نزدیک به پارالمپیک ریو خواهد بود.

عصفوری گفت: بهمن گلبارنژاد و محمد ابراهیم پور تمریناتشان را برای حضور در مسابقات جام جهانی ایتالیا دنبال می کنند. البته هنوز دعوتنامه حضور در این رقابتها به دست ما نرسیده اما فکر نمی کنم مشکلی از این بابت وجود داشته باشد. رکابزنان ایران تمرینات خود را پیگیری می کنند تا با بهترین آمادگی راهی ایتالیا شوند و بتوانند سهمیه ایران را تثبیت و نهایی کنند.

بر پایه این گزارش، دوچرخه سواری ایران در بازی های پارالمپیک لندن با یک نماینده حضور داشت. بهمن گلبارنژاد نماینده اعزامی ایران به لندن بود.برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان