کد خبر: 297293
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۵۳

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از شبکه المنار، پارلمان لیبی که از سوی جامعه بین الملل به رسمیت شناخته می شود جلسه روز دوشنبه خود را که قرار بود طی آن در خصوص رای اعتماد به دولت جدید وحدت ملی لیبی رای گیری شود به روز سه شنبه موکول کرد. پارلمان لیبی همچنین از «فایز السراج» نخست وزیر دولت لیبی خواست تا در پارلمان حضور یابد.

تصمیم پارلمان لیبی مبنی بر عدم رای گیری در خصوص رای اعتماد به دولت در جلسه روز دوشنبه علیرغم فشارهای بین المللی روزافزون برای رای اعتماد به این دولت صورت می گیرد که شورای ریاست جمهوری تحت حمایت سازمان ملل متحد شامگاه یکشنبه ترکیب آن را اعلام کرد.

«خلیفه الدغاری» از نمایندگان پارلمان لیبی با بیان اینکه جلسه دوشنبه تعلیق شده و روز سه شنبه از سرگرفته می شود، علت تعویق جلسه را درخواست نمایندگان برای آشنایی با برنامه های دولت و بررسی کارنامه وزیران پیشنهادی اعلام کرد.

وی افزود: فایز السراج به صورت مستقیم با پارلمان در ارتباط نبوده و ما به همین خاطر خواستار حضور وی در پارلمان شدیم. او می تواند خواستار تعویق جلسه شود اما ما میل داریم او را در پارلمان حاضر ببینیم.

لازم به ذکر است که شورای ریاست جمهوری لیبی شامگاه یکشنبه در صخیرات مراکش از دستیابی به توافق در خصوص ترکیب جدید دولت وحدت ملی لیبی خبر داد.

«فتحی المجبری» سخنگوی شورای ریاست جمهوری لیبی که «فایز السراج» رئیس شورای ریاست جمهوری و نخست وزیر دولت وحدت ملی لیبی نیز در کنار او حضور داشت در همین زمینه گفت: ترکیب دولت اعلام شده و به منظور تصویب و رای اعتماد به پارلمان فرستاده شد. از خداوند می خواهیم که این دولت آغازی برای پایان دادن به کشمکش و نزاع در لیبی باشد.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان