کد خبر: 297279
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۵:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از رای الیوم، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر مجددا بر مخالفت کشورش با مداخله نظامی در سوریه تاکید کرد. وی همچنین مداخله نظامی را آخرین راهکار در لیبی برشمرد.

السیسی بر موضع ثابت مصر برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه و حفظ تمامیت ارضی این کشور تاکید کرده و نسبت به فروپاشی موسسات دولت سوریه هشدار داد.

وی گفت: بازسازی سوریه به صدها میلیارد دلار نیاز خواهد داشت و نمی توان اجازه داد گروه های تروریستی همچون لیبی در سوریه گسترش پیدا کنند چرا که این امر تهدیدی برای کل منطقه است.

رئیس جمهور مصر افزود: ما برای مدت طولانی در خصوص بحران سوریه اهمال کردیم و در حال حاضر اوضاع در این کشور به شدت پیچیده شده است. اگر دو سال پیش از این راهکاری اندیشیده بودیم به وضعیت کنونی نمی رسیدیم.

وی در خصوص مداخله ناتو علیه داعش در لیبی که اخیرا درباره آن صحبت به میان آمده است، گفت: تا زمانی که تمام راهکارها در لیبی مورد بررسی قرار نگرفته و لیبی ها به وضوح نسبت به این امر ابراز تمایل نکرده اند نمی توانیم در این کشور مداخله کنیم.

السیسی همچنین تاکید کرد که راهکار نظامی باید به عنوان آخرین راهکار در لیبی مطرح باشد. وی در خصوص آینده روابط مصر و ترکیه و امکان گفتگو بین دو کشور علیرغم اینکه آنکارا همواره دولت کنونی مصر را به رسمت نشناخته و آن را کودتا می داند، گفت: مصر همواره از دخالت در امور داخلی دیگران امتناع نموده و با دخالت در امور خارجی خود نیز مخالف است. از طرف ما هیچ اظهارات خصمانه ای منتشر نشده است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان