کد خبر: 297270
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۴:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از روسیا الیوم، سازمان ملل اعلام کرد در پی بمباران حداقل ۵ مرکز پزشکی و دو مدرسه در حلب و ادلب واقع در شمال سوریه ۵۰ نفر از جمله چندین کودک کشته شده و شماری دیگر زخمی شدند.

«فرحان حق» معاون سخنگوی سازمان ملل اظهار داشت که دبیر کل سازمان ملل این حملات را نقض صریح قوانین بین المللی می داند. وی در عین حال مسئول حملات موشکی به شمال سوریه را مشخص نکرد.

از سوی دیگر سازمان پزشکان بدون مرز اعلام کرد که در پی بمباران یک بیمارستان تحت حمایت این سازمان در منطقه معره النعمان واقع در ۲۸۰ کیلومتری شمال دمشق دستکم هفت نفر کشته و هشت نفر دیگر ناپدید شدند.

در همین حال «آنتونی لایک» مدیر اجرایی صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) نسبت به هدف قرار دادن ۴ موسسه طبی در سوریه که دو مورد از آنها تحت حمایت یونیسف هستند ابراز ناخرسندی نموده و اعلام کرد که در این حملات شماری از کودکان کشته شدند. بنا بر بیانیه یونیسف دو مورد از این حملات شهر اعزاز در نزدیکی حلب را که تحت سیطره مسلحان مخالف سوری است هدف قرار داده و دو حمله دیگر بیمارستانی در شهر ادلب را هدف قرار داد.

یونیسف اعلام کرد که یک سوم از بیمارستان ها و یک چهارم از مدارس سوریه به دلیل خساراتی که در پی نزاع مستمر ۵ ساله در این کشور متحمل شده اند قادر به فعالیت نیستند.

در همین حال «ریاض حداد» سفیر سوریه در مسکو روز دوشنبه جنگنده های آمریکایی را به هدف قرار دادن بیمارستان تحت حمایت سازمان پزشکان بدون مرز در ادلب واقع در شمال سوریه متهم نمود. وی اتهامات واشنگتن به ارتش سوریه و جنگنده های روسی در خصوص بمباران این بیمارستان را رد کرد.

ریاض حداد در گفتگو با تلویزیون رسمی «روسیه ۲۴» گفت: جنگنده های آمریکایی مسئول انهدام این بیمارستان هستند و جنگنده های روسی ارتباطی با این موضوع ندارند. اطلاعات گردآوری شده به وضوح این امر را ثابت می کند.

وی همچنین تصریح کرد که اتهامات آمریکا در راستای جنگ رسانه ای که از ابتدای وقوع نزاع در سوریه آغاز گردیده انجام می شود.

 

 منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان