کد خبر: 297245
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، داود گودرزی، دوشنبه شب در اختتامیه جشنواره رویش در یزد با بیان اینکه جریان غرب گرایی داخلی و نفاق از ابتدای انقلاب اسلامی وجود داشته و دشمن به آن جهت داده است، اظهار داشت: همین جریان سبب بروز بسیاری از مشکلات در کشور شده و فتنه ۸۸ نیز نتیجه همین جریان است.

وی عنوان کرد: این سئوال مطرح است که آیا فتنه جدیدی در راه است و نهج البلاغه در پاسخ به این سئوال می‌گوید که تا زمانی که جریان نفاق در جامعه وجود دارد، جامعه از فتنه در امان نیست و هر چه مردم در برابر جریان نفاق سطحی نگری بیشتری داشته باشند، جریان نفاق موفق‌تر عمل خواهد کرد.

گودرزی با بیان اینکه مبانی فکری افراد حال و وضعیت آنها را نشان می‌دهد، ادامه داد: نخست وزیر بودن یا نوه امام بودن مطرح نیست بلکه مبانی فکری افراد حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در کشور ما هنوز هم جریان نفاق و غرب‌گرایی داخلی وجود دارد، عنوان کرد: جریان غرب‌گرایی مبانی دینی را رد می‌کند و اساسا در آن چیزی به عنوان فرهنگ دینی وجود ندارد.

سرپرست بسیج دانشجویی کشور، راهکار مقابله با نفاق را بصیرت افزایی دانست و افزود: باید با مطالعه تاریخ و تحلیل آن، جریان نفاق را که از بدو اسلام وجود داشته را بشناسیم و در شرایط کنونی از هر ابزاری به ویژه ابزار فرهنگی و هنری برای آگاهی بخشی به مردم استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: اکنون بسیاری حتی در بدنه دولت بر این باورند که دین نباید در همه عرصه‌ها دخالت کند و معتقد به سبک زندگی غربی هستند.

گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مذاکرات انجام شده و اجرای برجام بیان کرد: آمریکا گمان می‌کرد که با مذاکرات به اهداف خود می‌رسد که در عمل این اتفاق نیفتاد و گمان می‌کرد که اختلاف در درون حاکمیت شکل می‌گیرد که نگرفت و البته رهبر معظم انقلاب با تدبیر خود اجازه نداد تا امور، آنگونه که آمریکا می‌خواهد اتفاق بیفتد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار ایران و جهان