کد خبر: 297242
تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به بروکسل، محمد جواد ظریف که در رأس هیأتی سیاسی و در چارچوب فرآیند گفتگوهای سطح بالا با مقامات بلژیک و اتحادیه اروپایی بامداد ۲۶ بهمن وارد بروکسل شده است در دومین دیدار خود با « شارل میشل» نخست وزیر بلژیک در دفتر کار وی دیدار و رایزنی کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار به ۲ بار سفر وزیر خارجه بلژیک به ایران اشاره و تاکید کرد که می توان از ظرفیت های نخست وزیر برای افزایش روابط فی مابین از جمله در زمینه انرژی، همکاری های صنعتی و فناوری استفاده کرد.

وی در ادامه این دیدار ابراز امیدواری کرد روابط اقتصادی بین ایران و بلژیک که به دلیل تحریم ها کاهش یافته بود، به سرعت افزایش یابد. ظریف با نخست وزیر بلژیک در خصوص موضوع آوارگان و مسائل افراطی و تروریستی بحث و تبادل نظر کرد.

وزیر خارجه کشورمان در پایان تاکید کرد: با توجه به وجود تهدیدات وفرصت های مشترک، زمینه توسعه روابط بین دو کشور وجود دارد. در ادامه این دیدار « شارل میشل» نخست وزیر بلژیک نیز با اشاره به ظرفیت های زیاد دو کشور، ابراز امیدواری کرد در دوره پسابرجام از این ظرفیت ها بیشتر استفاده شود.

وی با اشاره به سفر وزیر خارجه بلژیک به تهران، از اینکه روابط دو کشور به سمت شکوفایی می رود ابراز خرسندی و تاکید کرد: بلژیک منتظر سفر رئیس جمهور ایران به این کشور است.

نخست وزیر بلژیک در ادامه این دیدار به اهمیت روابط دوجانبه ایران و بلژیک و تمایل برای مذاکره در خصوص مسائل منطقه ای بویژه مسئله سوریه، بحران آوارگان و تاثیر آن بر اروپا پرداخت.

میشل با اشاره به بحث لزوم تشویق بخش خصوصی بلژیک برای سرمایه گذاری در ایران گفت: از پرواز خط مستقیم تهران- بروکسل حمایت می کنیم.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان