کد خبر: 297175
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۴۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به بروکسل، کنفرانس خبری وزیر امور خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آغاز شد.

ظریف در این نشست خبری با بیان اینکه آینده مناسبی برای گفتگو بین ایران و اتحادیه اروپا وجود دارد، گفت: برای رسیدن به راه حل سیاسی در سوریه و یمن با اتحادیه اروپا مشورت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که در ادامه گفتگوهای موفقیت آمیز ایران و اتحادیه اروپا که با هدایت موگرینی و نقش ویژه وی در هدایت گروه ۳+۳ در مذاکرات هسته ای ایجاد کردند ما در ۲۳ دی ماه بسیار زودتر از آنکه پیش بینی می شد روز اجرای برجام رو داشتیم.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: اکنون ما وارد مرحله اجرای طرف غربی شده ایم . کشورهای اروپا و کشورهای عضو آن با علاقه اجرای برجام را دنبال می کنند و روابطی خوبی که نتیجه اجرای برجام خواهد بود شروع شده است.

وی گفت: گفتگوهای سیاسی و گفتگوهای سطح بالا که ما از هفته های گذشته با حضور موگرینی در تهران شروع کردیم در آینده نزدیک با سفر وی به تهران دنبال خواهد شد.

ظریف با تاکید براینکه در موضوعات منطقه ای زمینه زیادی برای همکاری وجود دارد، تصریح کرد: معتقدیم بحران های منطقه ما راه حل نظامی ندارد و نیازمند یک راه حل سیاسی است.

وی با بیان اینکه ما برای رسیدن به راه حل سیاسی در سوریه و یمن با اتحادیه اروپا گفتگو و مشورت خواهیم داشت، گفت: در مونیخ این راه حل ها در خصوص سوریه در غالب حمایت بین المللی از سوریه شکل گرفت و امیدواریم هرچه زودتر به کمک های انسان دوستانه، توقف درگیری و یک راه حل سیاسی از طریق گفتگو بین سوری ها بدون تصمیم گیری از سوی دیگران، برسیم.

ادامه دارد…منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان