کد خبر: 297165
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش  عصر اهواز سردار حسین اشتری  در دهمین همایش سراسری مدیران و معاونان آماد و پشتیبانی ناجا با گرامیداشت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت: بحمدالله مردم، امسال پرشورتر از سال های گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت و حماسه ای دیگر خلق کردند.

وی افزود: نیروی انتظامی با برنامه ریزی، در راستای امنیت مطلوب راهپیمایی ۲۲ بهمن تلاش کرد و این مراسم پرشکوه و امن برگزار شد.

فرمانده نیروی انتظامی در ادامه با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری همایش سراسری مدیران و معاونان آماد و پشتیبانی ناجا به خصوص سردار «محمدی» بیان کرد: این معاونت در اجرای هر چه بهتر مأموریت ها نقش تأثیرگذاری دارد.

وی اضافه کرد: تلاش همکاران ما در مناطق عملیاتی و مأموریتی به عملکرد معاونت پشتیبانی و آماد مرتبط است و عملکرد این معاونت در اجرای موفق مأموریت ها تأثیر گذار است.

وی با اشاره به دوران دفاع مقدس عنوان کرد: پشتیبانی های دقیق و مطلوب از یگان ها و رزمندگان در دوران دفاع مقدس بسیار پررنگ بود.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی سازمانی انسان و تجهیز محور است خاطر نشان کرد: البته وابستگی نیروی انتظامی به نیروی انسانی در اولویت است یعنی ناجا پیش از آنکه تجهیزات محور باشد انسان محور است.

سردار اشتری اضافه کرد: البته نقش تجهیزات در پیشبرد اهداف نیز غیرقابل انکار است و تجهیزات و امکانات در اجرای مأموریت ها نقش کلیدی دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه یکی از برنامه های معاونت آماد و پشتیبانی باید شبکه سازی و یکپارچه سازی امکانات باشد افزود: اینکه منابع و امکانات چگونه یکپارچه و طبق یک شبکه توزیع شود هنر آماد است.همیشه توانمندی به داشتن تجهیزات و امکانات نیست بلکه مدیریت امکانات مهم است.

وی ادامه داد: مدیریت منابع در این معاونت باید یک فرآیند تخصصی باشد و تخصیص وتزریق امکانات و اعتبارات براساس نیازمندی های رده ها صورت بگیرد.

سردار اشتری با بیان اینکه ادوات و تجهیزات باید مطابق نیازمندی ها و برحسب مأموریت ها تقسیم و توزیع شود ، تأکید کرد: معاونت آماد و پشتیبانی ضامن اجرای مأموریت ها و تسهیل و تسریع کننده امور است.

وی با بیان اینکه این معاونت در هر لحظه و هر شرایطی باید آماده ، چابک و در دسترس باشد عنوان کرد: بکارگیری تجهیزات به روز با تکیه بر توانایی های بومی و داخلی نیز باید از اهداف این سازمان باشد.

وی خاطر نشان کرد: براساس تنوع مأموریت و تکثر رده ها در ناجا لازم است که امکانات و تجهیزات به روز و مدرن تهیه شود.

وی با بیان اینکه معاونت آماد و پشتیبانی باید به امور نگاه چندبعدی داشته باشد تأکید کرد: خرید تجهیزات در رده های مختلف باید از کانال پشتیبانی صورت بگیرد و محقق شدن این مهم نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد.

وی در ادامه با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در توجه و تقویت سرانگشتان و سرپنجه های ناجا تأکید کرد: سرانگشتان ناجا یعنی یگان های رزمی و کسانی که در خط مقدم مأموریت ها هستند و این شامل کلانتری ها ، پاسگاه ها ، گشت های انتظامی، پلیس راهور است .

سردار اشتری بیان کرد: تقسیم امکانات و منابع باید در راستای تقویت رده های عملیاتی ، اجرایی و رزمی باشد. هر چند به بخش های ستادی نیز باید امکانات لازم تزریق شود. اما اولویت با رده های اجرایی و عملیاتی است.

وی در ادامه در خصوص عملکرد معاونت آماد و پشتیبانی ناجا مطرح کرد: خوشبختانه با برنامه ریزی های دقیق در این معاونت فعالیت های مطلوبی صورت گرفته است اما با شرایط ایده آل فاصله داریم و باید در راستای ارتقاء عملکرد تلاش کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه فعالیت ناجا در حوزه آمادی باید کاربردی تر و تخصصی تر باشد بر نوآوری در استفاده از امکانات و ابتکار عمل تأکید کرد و افزود: استفاده بهینه از امکانات موجود یعنی مدیریت جهادی و تحقق اقتصاد مقاومتی و باید در این حوزه تمرکز کنیم.

وی با تأکید برلزوم ترویج فرهنگ نگهداری اموال و حفظ بیت المال عنوان کرد: باید ماندگاری اقلام را با استفاده بهینه ارتقاء دهیم.

سردار اشتری یادآور شد: بکارگیری امکانات و استفاده از ظرفیت های موجود در پیشبرد اهداف سازمان و اجرای مأموریت ها مهم است.

وی افزود : در راستای تقویت ظرفیت ها به دنبال تخصیص اعتبار و بودجه کافی هستیم و امیدواریم این مهم با حمایت دولت و ستاد کل نیروهای مسلح محقق شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه مطابق فرمایشات حضرت آقا که شأن نیروی انتظامی در طراز انقلاب است گفت: باید این شأن را حفظ و تقویت کنیم. حفظ شأن ناجا چه در ظاهر امور و چه در عمق مأموریت ها و فعالیت ها لازم است .

سردار اشتری با بیان اینکه نیروی انتظامی یعنی نظم و امنیت، گفت: انشاءالله خدمتگزاران خوبی برای مردم و نظام باشیم.

در ابتدای این همایش سردار محمدی معاون آماد و پشتیبانی ناجا گزارشی از عملکرد یکساله این معاونت به فرمانده ناجا ارائه داد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان