کد خبر: 297127
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان شرقی، حسن میلانی صبح دوشنبه با اعلام این خبر گفت: هفتمین کنسرت پژوهشی شعر و موسیقی ادبیات عاشیقلار ۲۷ بهمن سال جاری راس ساعت ۱۸:۳۰ در محل «سینما انقلاب تبریز» و با حضور اساتید موسیقی عاشیقی برگزار می شود.

وی تاکید کرد: در هفتمین گردهمایی پژوهشی شعر و موسیقی ادبیات عاشیقلار که به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامی داشت یاد و خاطره قیام تاریخی مردم آذربایجان شرقی در ۲۹ بهمن سال ۵۶ در حوزه هنری برگزار خواهد شد، از استاد عاشیق علی عسگر مسن مرندلی تجلیل به عمل خواهد آمد.

میلانی تصریح کرد: در حوزه موسیقی عاشیقی آذربایجان بزرگانی ظهور کرده اند که نقش هر کدام از این هنرمندان در رشد و شکوفایی این مکتب در دوران خود بسیار حایز اهمیت می باشد و تجلیل و تکریم آنها وظیفه است که بر دوش مسئولان فرهنگی استان می باشد.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی با بیان اینکه حضور برای عموم و خانوداه ها در این برنامه آزاد است، اظهار امیدواری کرد تا با حمایت مردم و مسئولان این موسیقی سنتی غنی و سرشار از معنویت و فرهنگ برای نسل های بعدی و جوان در بین هنر و فرهنگ اقوام ایران حفظ شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان