کد خبر: 297092
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۱:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، دکتر سید امیرمحسن ضیائی ضمن تقدیر از خدمات دکتر جزنی و معرفی دکتر فلاح به عنوان سرپرست سازمان تدارکات پزشکی، گفت: دکتر جزنی در مدت تصدی خود در سازمان تدارکات، بسیاری از پرونده‌های چندین ساله سازمان را پیگیری و به‌روز  کرده و زحمات زیادی را متحمل شدند که جای تقدیر دارد، اما به علت مشکلات جسمانی شدید قادر به ادامه خدمت نبوده و تقاضای استعفا کردند که به اصرار خودشان پذیرفته شد.

وی همچنین به سوابق بسیار خوب دکتر فلاح در سازمان تدارکات پزشکی و مدیریت قابل تقدیر و حرفه‌ای وی در بیمارستان هلال‌احمر ایران در لبنان، اشاره و عنوان کرد: باید با تلاش مضاعف سازمان تدارکات پزشکی را به اهدافی که برای آن ترسیم شده است، برسانیم تا این سازمان بتواند به بازدهی مناسبی که برای آن ترسیم شده، دست یابد.

تلاش‌های دکتر جزنی در سازمان تدارکات پزشکی ستودنی است

حسین رحمانی‌نیا مشاور رئیس جمعیت هلال‌احمر در امور مجامع و شرکت‌ها نیز در مراسم تودیع و معارفه روسای سازمان تدارکات پزشکی که در این سازمان برگزار شده‌ بود، ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های دکتر جزنی در مدت زمان پذیرش مسئولیت در این سازمان، گفت: دکتر جزنی از ابتدای قبول مسئولیت مدیریت سازمان، همواره بر این تاکید داشتند که موقت و محدود قبول مسئولیت خواهد کرد و به‌حق در این مدت کوتاه زحمات و تلاش‌های بسیاری را متحمل شدند.

وی با اشاره به اینکه سنگینی کار در سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر توان زیادی می‌برد، اظهار کرد: تلاش‌های دکتر جزنی در مدیریت سازمان تدارکات پزشکی ستودنی است و انصافا کارها را با موفقیت پیش برده‌اندو با اخلاص، زحمات بسیاری را متحمل شدند.

ضرورت تغییر رویکرد سازمان تدارکات به علت فضای اقتصادی کشور

رحمانی‌نیا همچنین با اشاره به درخواست‌های رئیس جمعیت برای روند پیشبرد امور در سازمان تدارکات پزشکی، توضیح داد: هم‌اکنون جمعیت هلال‌احمر شرایط جدیدی را تجربه می‌کند که یکی از آنها رشد و فعالیت بخش اقتصادی برای کاهش وابستگی به منابع دولتی و خدمت‌رسانی بیشتر به مردم است؛ چراکه اکنون فضای اقتصادی کشور اقتضاء می‌کند تا رویکرد و نگاه خود را تغییر دهیم.

به گفته وی، شرکت‌های زیرمجموعه جمعیت هلال‌احمر، از ابتدای تاسیس دست‌گیر جمعیت بوده و به عنوان بازوهای این جمعیت فعالیت کرده‌اند در این زمینه سایر جمعیت‌های ملی چون ترکیه و آلمان نیز تجاربی در اداره شرکت‌ها و بهره‌گیری از توان آنها برای اداره خود داشته‌اند و به عبارتی ما با وجود منابع خوب بسیاری که داریم، نتوانسته‌ایم به این منابع ارزش افزوده بدهیم.

شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه تدارکات پزشکی را به بهره‌وری لازم برسانیم

مشاور رئیس جمعیت هلال‌احمر در امور مجامع و شرکت‌ها با اشاره به این که توجه به بهره‌وری از سوی مدیران عامل و شرکت‌ها از انتظارات اصلی رئیس جمعیت هلال‌احمر است، تاکید کرد: بر این اساس باید همه با هم فعالیت کرده و شرکت‌ها و سازمان‌های تابعه را به بهره‌وری لازم برسانیم؛ چراکه اکنون سازمان تدارکات برای خود و نه برای شرکت‌ها فعالیت می‌کند و تغییر این رویه ضروری است.

وی همچنین با اشاره به سوابق خدمت دکتر فلاح، سرپرست سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر در این سازمان و بیمارستان ایرانیان لبنان، گفت: دکتر فلاح از بدنه جمعیت هلال‌احمر و آشنا به تولید و خدمات در سازمان تدارکات بوده و آسیب‌های سازمان‌ها و شرکت‌ها را می‌شناسند و لذا دلسوز و علاقه‌مند به این سیستم هستند.

رحمانی‌نیا با اذعان به اینکه هیئت مدیره و مدیران عامل بسیار خوبی در سازمان تدارکات مشغول به فعالیت هستند، اظهار کرد: بر این اساس زمینه‌های مناسبی برای کار و جهش فراهم است و باید تصمیمات اساسی و به‌موقع برای رسیدن به اهداف مورد نظر اتخاذ شود و با توجه به شایستگی دکتر فلاح در این زمینه، امیدواریم با همکاری اعضای هیات مدیره سازمان‌ها و شرکت‌ها بتوانیم ادامه‌دهنده راهی باشیم که سابق بر این آغاز شده است.

سازمان تدارکات؛ نیازمند روش‌مندی‌ صحیح بود

دکتر سیدرضا خانی جزنی مدیرعامل سابق سازمان تدارک پزشکی نیز ضمن تقدیر از همه اعضای هیات مدیره و مدیران عامل شرکت‌ها و سایر همکاران خود در سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر، عنوان کرد: افتخاری نصیبم شد تا هر چند کوتاه؛ بتوانم گام‌هایی را برای خدمت در هلال‌احمر بردارم و در این زمینه هرچند ناچیز، اما موفق شدیم تا گام‌هایی را برای خدمت به مردم برداریم.

وی با اشاره به اینکه سازمان تدارکات نیازمند روش‌مندی‌ صحیح بود، گفت: بر این اساس این مستندسازی را در دستور کار قرار داده و در کمترین زمان آن را محقق کردیم تا دستاوردی برای همه دوران سازمان تدارکات پزشکی باشد.

جزنی به همکاران خود توصیه کرد تا پژوهش‌محور فعالیت‌های سازمان را پیش ببرند و در این زمینه نیز برای هرگونه همکاری آتی در فعالیت های سازمان تدارکات اعلام آمادگی کرد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان