کد خبر: 296983
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۰۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارشخبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همایون امیرزاده مشاور اجرایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه (۲۵ بهمن ماه) از یازدهیمن نمایشگاه کتاب استان قم بازدید و با آیت الله مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه کل کشور گفت و گو کرد.

آیت‌الله مقتدایی دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه که در آخرین روز برگزاری از این نمایشگاه بازدید می کرد، در دیدار با همایون امیرزاده مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی ضمن تقدیر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری نمایشگاه کتاب در استان قم گفت: قم مرکز اسلام است و برگزاری نمایشگاه در این شهر نقش مهمی در بالا بردن میزان آگاهی مردم دارد.

وی افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری نمایشگاه و ایجاد تسهیلات لازم طلاب قم را به سلاح علم مجهز می کند. در برهه کنونی و با توجه به شرایطی که در اطراف کشور وجود دارد، برگزاری نمایشگاه کتاب به منظور بالا بردن سطح آگاهی و دانش در این استان ضروری است.  

امیرزاده نیز در این گفتگو با اشاره به برگزاری با شکوه یازدهمین نمایشگاه کتاب استان قم گفت: این دوره از نمایشگاه بزرگترین نمایشگاه کتابی است که تاکنون در این استان برگزار شده و این نشانگر توجه دولت به نشر کتب دینی است.

وی افزود: همچنین معاونت امور فرهنگی به دنبال ایجاد تمهیدات لازم جهت حمایت جدی تر از طلاب، اساتید و نخبگان حوزوی و تجهیز کتابخانه های حوزه های علمیه است.

بر اساس این گزارش، یازدهمین نمایشگاه استانی قم با همت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و شرکت تعاونی ناشران استان قم برگزار شد و ۱۰۰ ناشر آثار خود را در نمایشگاه عرضه کردند.

در این نمایشگاه کتاب هایی با موضوعات عمومی و مذهبی، حوزوی و دانشگاهی، آموزشی و کمک آموزشی، دفاع مقدس، کودک و نوجوان و کتاب های لاتین حضور داشتند. همچنین ۷۵۰ میلیون تومان بن الکترونیکی به بازدیدکنندگان ارایه شد.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان