کد خبر: 296919
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۳۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از دادگستری خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید امانت بهبهانی گفت: این سامانه توسط معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و در راستای استفاده از ظرفیت عظیم مردم در امر پیشگیری از وقوع جرائم و آسیب های اجتماعی و شرکت دادن آنان در ارسال اخبار مختلف و همچنین بهره مندی از طرح ها، نظرات و پیشنهادات عالمانه آنان راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: مردم استان خوزستان می توانند با ورود به این سامانه و ثبت نام در آن، اخبار مربوط به این معاونت را ارسال کنند تا ضمن ثبت در بانک اطلاعاتی، نسبت به بررسی و پیگیری آن اخبار به سایر دستگاه ها، ادارات، سازمان ها، نهادها، اقدامات لازم صورت گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی تصریح کرد: هدف کلی در این امر، پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی در همه دستگاه ها، سازمان ها و نهادهایی است که به امر قانون موظف به همکاری با تشکیلات قضایی در راستای پیشگیری از وقوع جرم هستند.

وی افزود: یکی از مزیت های این طرح، رویکرد نوین آن در استفاده از فضای مجازی و سهولت دسترسی افراد برای ارسال اخبار و گزارش ها و پیگیری آن است.

حجت الاسلام و المسلمین امانت بهبهانی اظهار کرد: استان خوزستان به عنوان خاستگاه تاسیس ستادهای مردمی پیشگیری از وقوع جرم، از ظرفیت های بالقوه و بالفعل بالایی برخوردار است و از این ظرفیت ها همواره بهره مند بوده ایم که امیدواریم در این طرح جدید نیز بتوانیم از توانایی های شایسته مردم بهره مند شویم.

وی بیان کرد: به منظور انجام هماهنگی های لازم میان اعضای کلیه هسته های مردمی این ستاد، به زودی همایشی با عنوان «همایش یاران ولایت» در مرکز استان خوزستان برگزار می شود که زمان آن از طریق جراید و سامانه پیامکی اطلاع رسانی می شود.

 منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان