کد خبر: 296872
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، دکتر کامران باقری لنکرانی در تماس تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما که به موضوع برنامه های حوزه سلامت کشور اختصاص داشت، گفت: تاکنون برنامه کلان در حوزه سلامت نداشته ایم که با ابلاغ سیاست های کلی سلامت، خط مشی در این مسیر فراهم شده است.

وی به بحث نظام مراقبت، نظام تامین مالی و… به عنوان برخی از بندهای سیاست های کلی سلامت اشاره کرد و افزود: با توجه به رشد خوب بودجه سلامت، تنها احتیاج به همت عالی داریم تا بتوان به ارتقای نظام سلامت امیدوار بود.

وزیر بهداشت دولت نهم به طرح تحول نظام سلامت اشاره کرد و گفت: باید از دولت یازدهم به خاطر اینکه موضوع سلامت را به عنوان یکی از سیاست های اصلی خودش برگزید، تشکر کرد. اما، در موضوع کاهش پرداختی از جیب مردم در هزینه های بستری در بیمارستان های دولتی، به دلیل اینکه همه اقدامات هماهنگ نبود، در کلان کشور نه تنها کاهش چشمگیری شاهد نبودیم، بلکه رقم پرداختی مردم در برخی نقاط افزایش پیدا کرد.

به گفته لنکرانی، دلیل این افزایش پرداختی از جیب مردم ناشی از انجام چند اقدام همزمان است.

وی افزود: بازنگری در تعرفه های پزشکی به گونه ای انجام شده که در بخش عمومی شاهد افزایش شکاف در پرداختی ها هستیم. همچنین، هجوم بیماران به بخش دولتی، منجر به فرسودگی کارکنان مراکز درمانی شده است.

وزیر بهداشت دولت نهم با تاکید بر اینکه تمرکز در بحث خدمات بستری بیمارستانی جواب نمی دهد، گفت: اگر اجرای برنامه ها به شکل منظومه ای نباشد، به هدف اصلی خودمان که ارتقای سلامت مردم است، نمی رسیم.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان