کد خبر: 296862
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۹:۰۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از روابط عمومی نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور، نخستين نشست كتابخوان ويژه هنرمندان پيشكسوت توسط نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور و با همكاری مؤسسه هنرمندان پيشكسوت، روز يكشنبه دوم اسفند با حضور هنرمندان پيشكسوت سينما، تئاتر، موسيقی، هنرهای تجسمی و علی جنتی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ايران و رئيس هيات امنای كتابخانه‌های عمومی كشور و عليرضا مختارپور دبيركل نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور برگزار می شود.

سلسله نشست‌های کتابخوان با ابتكار نهاد كتابخانه‌های عمومی كشور، كار خود را از روز بيست و هفتم خرداد ۱۳۹۴ آغاز كرد. اين نشست‌ها به منظور اشتراک‌گذاری کتاب‌های خوانده شده و با هدف ترویج و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب برگزار می‌شود و در آن کتابداران، نویسندگان، فعالان فرهنگی، اهالی رسانه، اعضای کتابخانه‌های عمومی و همه علاقه‌مندان به کتابخوانی، به معرفی کتاب‌های موردنظر خود می‌پردازند.

 در اين نشست‌ها افراد شرکت‌کننده تجربیات مطالعاتی خود را برای استفاده سایر علاقه‌مندان کتاب و کتابخوانی به اشتراک می‌گذارند.

تاكنون ۹۱۶ نشست كتاب‌خوان در سطوح ملی، استاني، شهرستانی، ويژه (نابينايان، كودكان با نياز خاص، طلاب، دانشگاهی، زندانيان، فعالان مساجد، دانشجويی) و مدرسه‌ای در سراسر كشور برگزار شده است. همچنين دو نشست ويژه اصحاب رسانه و يك نشست نيز با حضور  ۶ تن از اعضای هيأت امنای كتابخانه‌های عمومی بزرگ كشور (مكتب) برگزار شده است.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان