کد خبر: 296836
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۸:۴۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، محمدجواد کبیر در همایش بزرگداشت یازدهمین سالگرد اجرای برنامه پزشک خانواده، اجرای شبکه بهداشت و درمان و همچنین طرح پزشک خانواده را دو انقلاب حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: حفاظت مردم در برابر هزینه‌های سلامت، پوشش همگانی بیمه، دسترسی عادلانه مردم به خدمت، و همچنین ارتقای کمی و کیفی خدمات سلامت، چهار رویکرد اساسی بیمه سلامت هستند. نظام سلامت موفقیت خود را در گروی کارکرد یک نظام بیمه‌ای کارآمد می‌بیند. اگر در هر کشوری توفیقی در این زمینه حاصل شده است به خاطر همراهی حوزه بیمه با بخش سلامت بوده است.

وی افزود: توفیقات سال ۹۳ در حوزه بیمه‌ای و سلامت بی‌نظیر بوده است و جز در سایه دلسوزی و تلاش معاونان بهداشت و مدیرکل‌ها بیمه نبود. امروز بیمه به سمتی رفته است که بتواند در حوزه پیشگیری و مراقبت براساس نظام مراقبت سطح یک خدمات ایفای نقش کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ارتقای مراقبت‌های اولیه را تنها راه موفقیت حوزه سلامت عنوان کرد و گفت: ما تکالیف بر زمین مانده‌ای داشتیم و به دلیل منابع مالی، با چالش‌هایی روبه‌رو بوده‌ایم. یکی دیگر از این تهدیدها، نبود کنترل تقاضا است که باعث به چالش کشیده شدن نظام سلامت خواهد شد.

کبیر با بیان اینکه معماری نظام ارائه خدمت باید اصلاح شود، ادامه داد: بهترین راه تقویت این خدمات توسعه پزشک خانواده است. بیمه زمانی کاهش هزینه خواهد داشت که آگاهی، پیشگیری و خودمراقبتی را دنبال کنیم.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ابراز امیدواری کرد: امیدوارم به لحاظ کمی و کیفی، به سمتی حرکت کنیم که کارکرد سطح یک خدمات به کنترل بار مراجعه و هزینه‌ها کمک کند. نباید سطح یک خدمت را کمرنگ ببینیم.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان