کد خبر: 296718
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۴

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، دکتر سعید علیپور پارسا، گرفتگی عروق قلب را شایع ترین علت بروز نارسایی های قلب دانست و گفت: نارسایی قلب از علل شایع مرگ و میر در جهان و ایران بوده و گرفتگی عروق قلب، کاردیومیوپاتی و فشار خون از علل شایع بروز این نارسایی است.

این فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی درباره ریسک فاکتورهای بروز گرفتگی عروق قلب، گفت: دیابت، فشار خون، چربی خون، استعمال سیگار و داشتن زمینه ارثی از جمله علل بروز گرفتگی عروق قلب است که برخی از این عوامل مانند فشار خون، استعمال سیگار، چربی خون و دیابت قابل پیشگیری و یا درمان هستند.

دبیر اجرایی پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران، بروز گرفتگی عروق قلب را در آقایان شایع تر دانست و افزود با افزایش سن احتمال گرفتگی عروق قلب افزایش می یابد بطوریکه شایع ترین سن ابتلا سنین بالای ۴۵ سالگی عنوان شده اما در برخی موارد گرفتگی عروق قلب در جوانان نیز دیده می شود.

علیپور در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد توصیه میشود افراد بالای ۲۰ سال برای مقابله و پیشگیری از گرفتگی عروق قلب آزمایش چربی خون را انجام و در صورت طبیعی بودن هر ۵ سال یکبار آزمایش را تکرار و در غیر اینصورت بررسی سالانه ضروری خواهد بود.

این فلوشیپ اینترونشنال کاردیولوژی در پایان خاطرنشان کرد: کنترل فشار خون نیز از فاکتورهای ضروری پیشگیری از این بیماری در افراد بالای ۲۰ سال محسوب می شود.

پنجمین کنگره بین المللی نارسایی قلب ایران ۱۵ تا ۱۷ اردیبهشت ۹۵ درمر همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار می شود.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان