کد خبر: 296698
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۴۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، امیر قادری ظهر امروز دوشنبه در دومين جلسه ستاد اجرايی خدمات سفر استان كردستان در سنندج گفت: از آنجا که کردستان از نظر آداب و سنن و فرهنگ استانی غنی است ظرفیت جذب گردشگر زیادی در تمامی ایام به ویژه تعطیلات را دارا است.

وی عنوان کرد: با توجه به اینکه گردشگری یکی از ابعاد و مولفه های توسعه در هر جامعه ای به شمار می آید بنابراین می طلبد به این پتانسیل ارزشمند در استان ما هم توجه ویژه ای شود.

وی به اجرای طرح نوروزبازار در استان اشاره کرد و اظهارداشت: برای اجرای مطلوب این طرح نیاز به برگزاری جلساتی با حضور ادارات ذیربط در استان در راستای هماهنگی بیشتراست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: نوروز بازار طرحی فرهنگی است و نباید نگاهی اقتصادی به آن شود.

قادری  مسئول چادرها و کانکس های ورودی سطح شهرهای استان در تعطیلات نوروز را هلال احمر استان خواند و بیان کرد: متاسفانه در سنوات گذشته شاهد ناهماهنگی هایی در بحث استقرار چادرهای راهنمای گردشگران در ورودی سطح شهرهای استان بودیم و امیدواریم امسال این مسئله رخ ندهد.

وی ادامه داد: در رابطه با اعلام آمار مسافران نباید به صورت پراکنده عمل شود و تمامی آمار باید به دبیرخانه ستاد خدمات سفر استان ارجاع داده شود و از این کانال هم اعلام و منتشر شود.

وی به مبحث بیمه در ایام نووز هم اشاره کرد و گفت: برای مسافرانی که  احیانا در تعطیلات نوروز در استان دچار حادثه ای می شوند می طلبد بیمه ایران با سایر بیمه های موجود هماهنگی همه جانبه ای داشته باشد تا در اسرع وقت خدمات لازم به حادثه دیدگان ارائه شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان با اشاره به اینکه مسئولیت تامین پارکینگ ویژه مهمان نوروزی با شهرداری‌ها است، اضافه کرد: اداراتی که سال های قبل مکان هایی را در اختیار شهرداری برای پارکینگ خودروهای مسافران نوروزی قرار دادند انتظار می رود امسال هم همچنان این اقدام را انجام دهند.

قادری بیان کرد: بیمارستان‌ها و مراکز اقامتی  استان برای ارائه خدمات به مسافران نوروزی باید ازآمادگی کاملی برخوردار باشند.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان