کد خبر: 296639
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، رحمت الله حافظی، با تاکید بر اینکه با استانداردسازی و مقاوم سازی غیرسازه ای بیمارستان های فرسوده تهران موافق است اما با اعمال نوسازی ها خیر، تصریح کرد: کمیسیون شهرسازی پیش تر دو فوریت نوسازی بیمارستان ها را مطرح کرده بود که چندان با دوفوریت آن موافق نبودم چراکه معتقدم این نوسازی موضوعیت ندارد.

وی با اشاره به اینکه استانداردسازی را می پذیریم اما نوسازی ها از نظر فنی به هیچ وجه مقرون به صرفه نیست و اقدامی سخت، پرهزینه و غیراصولی است، ادامه داد: نوسازی بیمارستانی که 50 سال سن دارد هم نسبت به احداث پروژه جدید زمان بسیار زیادی می برد و هم هزینه بالا. درواقع نوسازی یک بیمارستان فرسوده 25 تا 30 درصد هزینه و زمان بیشتری نسبت به ساخت یک سازه جدید می طلبد که مقرون به صرفه نیست.

وی ادامه داد: این هزینه در حالی صرف می شود که اگر در زمین بیمارستان فرسوده پروژه جدیدی احداث شود به شرط آنکه مجموعه دچار کمبود منابع مالی و تجهیزاتی نباشد، ظرف یک سال و نیم یا حداکثر دو سال ساختمان بیمارستان جدید با نقشه و استانداردهای روز دنیا احداث می شود و بیماران به فضای جدید منتقل می شوند و ساختمان فرسوده نیز می تواند تخریب و به فضای سبز تبدیل شود. حال آنکه اگر همین ساختمان فرسوده فعلی بخواهد نوسازی شود حدود 8 الی 10 سال زمان لازم است.

حافظی با تاکید بر اینکه عملیات نوسازی را نمی توان در یک فضای قدیمی و غیراستاندارد مطابق با شاخص های درمانی روز دنیا اعمال کرد، متذکر شد: بر اساس اطلاعات کنونی تنها حدود 25درصد بیمارستان های تهران مقاوم هستند و سه چهارم بیمارستان های تهران مقاوم نیستند. ساختمان هایی که باید هرچه زودتر به روزرسانی شده و بنای سالم و مقاومی جایگزین شان شود.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: با توجه به حجم فرسودگی ساختمان های بیمارستان های تهران، مقاوم سازی غیرسازه ای را می پذیریم تا در روند ارائه خدمات به بیماران خللی ایجاد نشود و در لحظات بحران نیز ایمنی هم کادر درمانی و هم بیماران تامین شود، اما نوسازی بنای فرسوده خود دردسرساز است و با آن موافق نیستیم.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان