کد خبر: 296624
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۹

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش عصر اهواز ، اسماعیل ارزانی بیرگانی فرماندار اهواز پیش از ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان اهواز که در محل سالن جلسات امام رضا (ع) در شهرک نفت برگزار شد اظهار داشت: انتخاباتی که در پیش روی خود داریم به دلیل تقارن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی از مهم‌ترین و خاص‌ترین انتخابات کشور است.

وی افزود: انتخابات مجلس با تمام فراز و نشیب‌ها، تبلیغات و حساسیت‌های حزبی، جناحی، گروهی و قومی در ‌‌نهایت برخی کاندیدا‌ها تایید و وارد رقابت انتخابات شدند و برخی دیگر که رد صلاحیت شدند می‌بایست به رأی قانون احترام بگذارند.

با بیان اینکه رد صلاحیت برخی از کاندیدا‌ها انتخابات را وارد مرحله رقابتی خاص خود کرد اظهار داشت: با وجود تمام شرایط و اتفاقات پیش امده می‌بایست انتخابات سالم و پرشور برگزار شود.

فرماندار اهواز خاطرنشان کرد: تلاش ما بعنوان دستگاه اجرایی برگزاری انتخابات بدون شائبه و تقلب است تا ضمن صیانت از رأی مردمٍ، شهروندان نیز با اطمینان کامل پای صندوق‌های رأی بروند.

این مقام مسئول با بیان اینکه کارهای اجرایی انتخابات از ماه‌ها قبل شروع شده و اکنون به مرحله تبلیغات انتخاباتی نزدیک می‌شویم از دستگاه‌های اجرایی خواست از محیط اداری و عمومی به نفع انتخابات و یا کاندیدای خاصی استفاده نکنند.

وی افزود: مدیران اجرایی از تمام خدمات و اموال عمومی فقط برای برگزاری سالم انتخابات و تشویق مردم در شرکت در انتخابات استفاده کنند.

فرماندار اهواز خاطر نشان کرد: مدیران دستگاه‌ها فعالیت‌های انتخاباتی خود را در خارج از وقت اداری و بدن استفاده از عنوان و پست اداری خود انجام دهند.

وی با اشاره وظیفه سنگین فرمانداری اهواز به عنوان حوزه اصلی و سه حوزه کارون، حمیدیه و باوی به عنوان حوزه‌های فرعی فرمانداری گفت: در حوزه اهواز 475شعبه اخذ رأی مشخص شده است که به ازای هر شعبه حداقل 15نفر در سیستم اداری آن فعالیت می‌کنند.

فرماندار اهواز تصریح کرد: از میان دستگاه‌های اجرایی بیشترین کمک را از لحاظ امکانات و نیرو را اداره آموزش و پرورش استان برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات در اختیار ما قرار داده و بقیه دستگاه‌ها نیز با توجه به بضاعت خود به ما کمک کردند.

ارزانی توضیح داد: نیروی مورد نیاز به منظور پوشش انتخابات را بیش از ظرفیت مورد نیاز خود جذب کردیم تا هیچ‌گونه خللی در جریان برگزاری انتخابات ایجاد نشود.

وی یادآور شد: تمام شعب اخذ رأی از لحاظ فناوری به منظور اطمینان از صحت ارسال اطلاعات و شبکه موبایل بررسی شده است.

فرماندار اهواز خطاب به دستگاه‌های اجرایی در جلسه گفت: با توجه به حساسیت انتخابات تا هفته دیگر هیچ عمل و فعالیتی نباید مهمتر از مسئله انتخابات باشد و همه کارهای خود را به بعد از انتخابات موکول کنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: همکاری خوب و شایسته دستگاه‌ها با همدیگر آنچنان به حضور پرشور مردم در انتخابات منجر شود که سبب ثبت برگ زرینی در نظام جمهوری اسلامی بشود.

فارس

http://asrahwaz.ir/wp-content/uploads/2016/02/IMG09064478.PNG

 مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان