کد خبر: 296611
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، محمد میرزابیگی در نشست خبری روز دوشنبه در سالن کنفرانس وزارت بهداشت، به اظهارات دکتر پزشکیان وزیر اسبق بهداشت اشاره کرد و افزود: در دوره وزارت ایشان پرستاری از بدترین وضعیت رنج می برد، حقوق پرستاران ۱۲۰ هزار تومان و کارانه ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان بود ۴۰ هزار پرستار بیکار داشتیم و ایشان محکم در مقابل جامعه پرستاری بودند.

وی ضمن اعلام آمادگی برای انجام مناظره با پزشکیان، افزود: در طول دوره نمایندگی ایشان در مجلس نیز جناب دکتر پزشکیان در عمل، با قوانین و لوایحی که به مجلس می بردیم عمدتا مخالفت می کردند و در این زمینه مذاکرات ایشان و ما در کمیسیون های مجلس موجود است.

میرزابیگی با اشاره به صحبت های پزشکیان در جشن نظام پرستاری اظهار کرد: حال چطور شده  این برادر بزرگوار  به فکر جامعه پرستاری افتاده، آيا آرای پرستاران را می خواهند یا خود پرستاران را؟

معاون پرستاری وزارت بهداشت اظهار کرد: براساس شناخت چند ساله ای که از تک تک اعضای شورای عالی و هیئت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور دارم، باور و یقین دارم این موضع و ادبیات به هیچ عنوان مواضع و ادبیات اعضا و روسای محترم هیات مدیره ها نیست.

وی افزود: جنس پرستاری نه پلاستیکی است و نه آهنی بلکه جنس پرستاری از جنس شرف، انسانیت، مهربانی، هنر و عطوفت است که تحسین بزرگان دین و کشور را بارها برانگیخته است.

میرزابیگی خاطرنشان کرد: همه پرستاران چه عضو سازمان نظام پرستاری باشند یا نباشند، از کارکنان یکی از سیستم ها یا وزارت بهداشت  یا بخش  غیردولتی و یا بخش های ديگر و بطور کل اعضای نظام سلامت هستند و ما نباید  فکر کنیم سازمانی که در آن قرار داریم شامل پرستارانی خارج از دستگاه های موجود در کشور هستند.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان