کد خبر: 296601
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از حوزه هنری استان زنجان، اکبر کیانفر افزود: تاریخ شفاهی در ایران تا حدود زیادی مدیون دو رویداد بزرگ نیم قرن اخیر یعنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است.

وی خاطرنشان کرد: جمع آوری و ثبت خاطرات شفاهی رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس برای نسل آینده ضرورتی است که می تواند تجارب تاریخی ارزشمندی را در اختیار آیندگان قرار دهد بر همین اساس همه تجارب سال‌های قبل و بعد از جنگ خاطرات شفاهی سردار محمدتقی اصانلو، گنجینه‌ای سرشار از گفتنی‌هایی است که بیان آن‌ها برای درک تاریخ انقلاب و دفاع مقدس در زنجان و بيان جلوه هاي ايثار و شهادت رزمندگان زنجان و البته کشور ضرورت انکارناپذیری است که اين مجموعه توسط حوزه هنري استان زنجان جمع آوری و ثبت خواهد شد.

مسئول دفتر فرهنگ و پایداری حوزه هنری زنجان، اظهار داشت: خاطرات شفاهی سردار محمدتقی اوصانلو در دو جلد، كه جلد اول آن مربوط به خاطرات دفاع مقدس و جلد دوم آن مربوط به وقایع پس از آن است كه به شرح زندگی و تجربیات وی به عنوان يكي از سرداران به نام دفاع مقدس و تاریخ جنگ و انقلاب در استان زنجان و کشور مي پردازد.

کیانفر، راوی کتاب را سردار محمدتقی اوصانلو عنوان کرد که در حال حاضر نيز به عنوان فرمانده قرارگاه عملياتي شمالغرب كشور مشغول به فعالیت است.

اين اثر هم اكنون در مرحله جمع آوري گفتگوها، اسناد و مدارك مربوط به جلد اول است.منبع: مهر
برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان