کد خبر: 296587
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

صالح اسکندری عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار حوزه احزاب عصر اهواز با اشاره به انتشار برخی اسامی نامزدهای اصولگرا در فهرست صدای ملت علی مطهری در فضای مجازی و کانال های تلگرامی گفت: هنوز هیچ مرجع رسمی این فهرست را تایید نکرده و بعید می دانم افراد اصولگرا بپذیرند که در فهرست علی مطهری نامشان در کنار الیاس حضرتی و مصطفی کواکبیان باشد.

وی گفت: روشن است که اصلاح طلبان، دولتی ها و علی مطهری در فینال و یا حتی در هفته تبلیغات به یک فهرست نهایی سه ستونه و موتلف دست پیدا خواهند کرد و با لیست واحد در انتخابات حاضر می شوند.

به گفته این استاد دانشگاه این تاکتیک شبیه رویداد سیاسی است که در سال 92 رخداد که عارف در لحظه آخر به نفع روحانی کنار رفت.
وی افزود: ائتلاف در فینال برای این جریان اجتناب ناپذیر است و اگر حتی تمایل قلبی به این موضوع نداشته باشند ناگزیر بر اثر فشارهای سیاسی ائتلاف می کنند. شبیه اتفاقی که برای عارف رخ داد.

اسکندری با اشاره به تلاش دولتی ها برای گرفتن سهم بیشتر در فهرست نهایی تصریح کرد: برخی خبرها حکایت از آن دارد که در لیست نهایی برای اصلاح طلبان سهمی حدود 7 تا 10 نفر در نظر گرفته شده است. در واقع همانطور که جریان اصلاحات در انتخابات 92 به نفع اعتدال کنار کشید تدبیر شورایی که متشکل از افراد تعیین کننده ای چون کرباسچی، یونسی، مرعشی، ترکان، موسوی لاری، بهزاد نبوی و … است این است که مجدد اصلاح طلبان سهم کنتری در فهرست نهایی داشته باشند.

وی افزود: با این تفاسیر که آنها به خودشان هم رحم نمی کنند، مطمئنا سر اصولگرایانی که در فهرست علی مطهری هستند در لیست نهایی اصلاح طلبان بی کلاه خواهد ماند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: بعید می دانم برخی از این چهره های اصولگرا که نامشان در فهرست مطهری آمده است با این سابقه سیاسی حاضر شوند حیثیت و سرنوشت سیاسی خود را به دست شورایی بسپرند که امثال بهزاد نبوی و کرباسچی در آن تعیین کننده هستند.

وی در پایان ضمن دعوت از کلیه نامزدهای اصوگرا به انصراف به نفع لیست واحد افزود: اصولگرایان اگر یک صدا و همدل در این انتخابات حاضر شوند و اجازه ندهند رقیب عقیم از آنها یارگیری کند مطمئنا در این انتخابات نتایج مطلوب تری به دست خواهند آورد.

انتهای پیام/منبع: تسنیم
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان