کد خبر: 296579
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

به گزارش ایرنا آیت الله سید ابوالحسن حسن زاده دوشنبه در شورای اداری اهواز که در سالن امام رضا(ع) شهرک نفت این شهر برگزار شد، اظهار کرد: در کشور بر اساس قانون اساسی، دین و شرع، دموکراسی را به معنی مراجعه به آرای عمومی برای تعیین مسئولیت ها پذیرفته ایم.
وی افزود: حق الناس هم برای افراد ثبت نام شده در انتخابات و طرفداران آنها، و هم برای داوطلبانی که رد صلاحیت می شوند و نیز برای افرادی که بدون شایستگی لازم وارد عرصه انتخابات می شوند، اهمیت دارد.
آیت الله حسن زاده با تاکید بر قانون گرایی اظهار کرد: همه باید بر اساس قانون عمل کنیم حتی اگر بخش هایی از آن را قبول نداشته باشیم یا عملکرد مجریان را نپذیریم.
وی تاکید کرد: ما اعتقاد داریم روز قیامت به حق هایی که تضییع شده رسیدگی می شود بویژه اگر حق کسی براساس منابع نادرست ضایع شده باشد.
امام جمعه موقت اهواز همچنین گفت: اگرچه خوزستان مشکلات عدیده ای دارد و برخی شهرها و روستاهای آن از حداقل ها نیز محروم هستند اما نباید درباره وضعیت این استان برای جلب آرای مردم سیاه نمایی کرد.
وی افزود: در انتخابات نباید به مسائل قومی دامن زده شود.
آیت الله حسن زاده در ادامه با اشاره به ثبت نام خود در پنجمین دوره مجلس خبرگان و ردصلاحیت از سوی شورای نگهبان اظهار کرد: معتقد به طی مسیر قانون هستم و حتی اگر احساس شود قانون درست اجرا نشده نباید با مجریان و قانون مخالفت کنیم.
وی گفت: تضعیف هر کدام از نهادهای دست اندرکار انتخابات در این شرایط صحیح نیست و گلایه ها را می توانیم در آینده مطرح کنیم.
انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان همزمان با دهمین دوره مجلس شورای اسلامی هفتم اسفند ۱۳۹۴به صورت همزمان برگزار می شود.
خوزستان دارای شش نماینده در مجلس خبرگان است.
۲۴نفر برای شرکت در این دوره مجلس خبرگان خوزستان ثبت نام کرده بودند که صلاحیت هفت نفر تایید شده است.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان