کد خبر: 296534
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶

عصر اهواز -
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان
دکتر همایون یوسفی اظهار کرد: سرطان از بیماری هایی است که جهت پیشگیری و درمان، نیازمند کار گروهی و تخصصی است بنابراین ضرورت ايجاد مركز تحقيقات جهت انجام پژوهش‌هاي مرتبط با سرطان حس می‌شود.
وی افزود: در استان خوزستان با توجه به شرایط خاصی که از نظر مبتلایان به سرطان دارد مرکز تحقیقات بیماری های خونی و سرطان در بیمارستان شفا وجود دارد که کارهای تحقیقاتی را انجام می دهد البته این مرکز نیاز به گسترش از نظر موضوعات علمی و پژوهشی دارد.
این فوق تخصص خون و سرطان با بیان این که در استان خوزستان فعالیت های زیادی در زمینه کنترل سرطان انجام می شود، عنوان کرد: سمینارهای مختلفی در رابطه با بیماری های خونی در خوزستان برگزار شده است که بیشتر در زمینه بیماری های تالاسمی، هموفیلی، سرطان لوکمی و… بوده است.
وی افزود: لازم به ذکر است که خوزستان یکی از قطب های اصلی مراکز آموزشی بیماری های سرطانی است.
یوسفی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شیوه زندگی ناسالم و عوامل محیطی در ابتلا به سرطان تاثیرگذار هستند بنابراین آموزش راه های پیشگیری از سرطان لازم است که در این زمینه نقش رسانه ها را که در آگاهی بخشیدن به مردم برای پیشگیری از سرطان نقش عمده ای دارند را نباید نادیده گرفت.
وی ادامه داد: ضروری است تا به مردم آموزش داده شود که با خودمراقبتی در جهت مصرف غذای سالم تلاش کرده، وزن خود را کنترل کنند و از سبزیجات و میوه زیاد استفاده نمایند.


منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان