کد خبر: 296424
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۹

عصر اهواز -
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، سید ابوالفضل رضوی ظهر دوشنبه در جشن انقلاب اسلامی در شهرستان قرچک که با حضور مسئولان و فعالان روستایی این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اظهار داشت: توسعه روستاها یکی از برنامه های مهم و جدی دولت یازدهم است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور افزود: رییس جمهور دولت یازدهم در زمینه توجه ویژه به توسعه روستاها دستورات لازم را صادر کردند.

وی ادامه داد: توسعه مناطق روستایی در بخش های مختلف بویژه در بخش های بهداشت و درمان، گسترش فضای آموزشی و توانمند کردن اقتصادی روستاییان در نظر گرفته شده است و برنامه ریزی لازم نیز برای تحقق این اهداف انجام شده است.

رضوی اضافه کرد: اقدامات دولت یازدهم برای توسعه روستاها قابل توجه و در طول تاریخ بی نظیر بوده است که این مهم نشان دهنده توجه جدی دولت به این موضوع است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور عنوان کرد:  روستاییان مورد کم توجهی قرار گرفتند و از امکاناتی که مستحق آن بودند، محروم شدند و در این زمینه دولت یازدهم تلاش دارد تا گام های موثری را بردارد.

رضوی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته برای توسعه روستاها تأکید کرد: دولت برای ارائه تسهیلات به روستاییان برنامه ریزی لازم را انجام داده، به طوری که دولت به ۲۵ خانواری که یک شرکت تعاونی تشکیل دهند تا مرز ۷۵۰ میلیون تومان با کارمزد سه درصد وام می دهد و همچنین اگر تعداد خانوارها افزایش یابد به تناسب میزان وام نیز افزایش می یابد.

وی گفت: تلاش می شود که اقتصاد مقاومتی که مورد تأکید مقام معظم رهبری و برای کمک به اقتصاد کشور است، مورد توجه قرار گیرد.منبع: عصر اهواز
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان