کد خبر: 296366
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، آیت الله محسن مجتهد شبستری ظهر دوشنبه در نخستین کنگره بزرگداشت ۱۲ شهید ورزشکار آذربایجان شرقی ابراز داشت: بالاتر از انفاق جان در نزد خداوند انفاقی نیست و شهدا با انفاق جان خود سخاوت خود را در راه پروردگار به نمایش گذاشتند.

وی در ادامه افزود: ملت ایران نیز با الگو گرفتن از شهدای اسلام آمادگی روحی خود را با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن به نمایش گذاشته و بار دیگر با حضور در انتخابات ۷ اسفند این آمادگی معنوی خود را به نمایش می گذارند.

امام جمعه تبریز با اشاره به اهمیت ورزش در اسلام نیز گفت: دین مبین اسلام بر آموختن سه رشته ورزشی سوارکاری، تیراندازی و شنا تاکید دارد که خوشبختانه امروز با اقدامات انجام شده ورزش شنا در سطح مدارس نیز به دانش آموزان آموزش داده می شود.

وی در خصوص رقابت های ورزشی سالم نیز گفت: در ورزش برد و باخت امری عادی است و هواداران یا ورزشکاران نیز باید از بی نظمی و ایجاد خسارت در اماکن ورزشی پرهیز کنند چرا که این رفتار خلاف شئون و اخلاق است اما در بازی های خارجی نیاز است تا برد و باخت اهمیت داشته باشد چرا که نام و پرچم جمهوری اسلامی ایران مطرح شده و به اهتزاز در می آید و شخص رهبر معظم انقلاب نیز خود پیگیر این رقابت ها هستند.

آیت الله مجتهد شبستری با تاکید بر اینکه ورزش در زندگی روزمره علما نیز حضور داشته، بیان داشت: شخص امام راحل(ره) نیز نسبت به پیاده روی برای سلامت جسم و جان اهمیت می دادند و نیاز است تا همه مردم در قالب شرکت در همایش ورزش های همگانی و پیاده روی به فکر سلامت جسم خود باشند و از ابتلا به امراض مختلف در دوران کهولت سن پیشگیری کنند.برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان