کد خبر: 296199
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۶:۲۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز به نقل از روسیا الیوم، «خالد العبود» دبیر مجلس ملی سوریه اظهار داشت که مرحله آینده به سمت افزایش تنش ها در سطح منطقه پیش می رود.

وی در گفتگوی اختصاصی با شبکه روسیا الیوم، در خصوص موضع دمشق نسبت به اظهارات ریاض و آنکارا پیرامون مداخله زمینی احتمالی در سوریه گفت: این دو کشور تلاش کردند که آمریکا را در تجاوز به منطقه و سوریه همراهی کنند.

العبود با رد اینکه ترکیه با بمباران اراضی سوریه تنها کردها را هدف گرفته است، این اقدام را دخالت در امور کشور همسایه (سوریه) دانست که قوانین و معاهدات بین المللی آن را محکوم می کند. وی با اعلام اینکه ترک ها قادر نیستند به دلیل وجود ارتش سوریه، روس ها و دیگر همپیمانان سوریه وارد جغرافیای سوریه شوند از احتمال افزایش تنش نظامی در منطقه طی روزهای آینده خبر داد.

وی همچنین تاکید کرد که نقش آفرینی ایران در برخی کشورها محدود به گزینه های سیاسی است، این در حالی است که عربستان با استفاده از ادوات تروریستی در کشورهای منطقه مداخله می کند.

العبود در پاسخ به این سوال که واکنش دمشق در صورت ورود نیروهای سعودی و ترکیه به سوریه چه خواهد بود، تصریح کرد که ارتش سوریه با همپیمانان خود با این اقدام مواجهه خواهد کرد. وی در عین حال نسبت به انعکاساتی که اقدامات آنکارا در داخل ترکیه خواهد داشت هشدار داد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان