کد خبر: 296031
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۱

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، سعید ملایی جودکار وزن ۸۱- کیلوگرم کشورمان که با سه مدال برنز رقابتهای قهرمانی آسیا ، گراندپریکس های اولانباتور و سامسون به مرد برنزی جودو مشهور شده بود در رقابتهای آزاد اروپا که در اتریش جریان دارد سنت شکنی نکرد و یکبار دیگر برای کسب مدال برنز تلاش می کند. 

وی در مرحله نیمه نهایی مقابل «نیامورسن» نفر ۲۹ رنکینگ جهانی از مغولستان که مدال برنز بازیهای آسیایی اینچئون را در کارنامه داشت نتیجه را واگذار کرد و به دیدار رده بندی راه يافت. وی برای کسب مدال برنز باید با «آرمن مخامبتوف» از قزاقستان دارنده مدال نقره جوانان آسیا پیکار می کند. 

ملایی دور نخست استراحت داشت ، سپس«الوین احمدلی» از آذربایجان را امتیاز «یوکو» از پیش رو برداشت و در ادامه برابر «ووچننکوف» از لیتوانی صاحب پیروزی شد در یک چهارم  «امائول لوکنتی» از آرژانتین را در مدت ۲۱ ثانیه ضربه فنی کرد و به نیمه نهایی راه يافت. این آرژانتینی دور دوم «لئوناردو چیلرهو»ی برزیلی با ۵ مدال جهانی و المپیک را از گردونه رقابتها خارج کرده بود. 

جواد محجوب دیگر نماینده کشورمان هم امروز با شکست رقبای خود در وزن ۱۰۰- کیلوگرم راهی بازی شد تا تیم دو نفره جودو کشورمان با صعود به دیدار نهایی برای کسب دو مدال طلا مبارزه کنند. محجوب دور نخست استراحت داشت ،سپس «آرون فارا» از اتریش ، «جلیل شکوراف» از آذربایجان و «وینچنزو دی آرکو» از ایتالیا را با ضربه فنی شکست داد و به دیدار نهایی راه پیدا کرد. محجوب در دیدار پایانی «آرسن عمراف» از روسیه را پیش رو دارد.

رقابتهای جودو آزاد اروپا روز گذشته با حضور ۲۴۲ جودوکار از ٤٨ كشور در شهر «ابروارت» اتریش آغاز شد و عصر امروز به پایان می رسد. برچسب ها:
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان
اخبار ایران و جهان