کد خبر: 296011
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۲

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، علیرضا گچ کوبان ظهر شنبه در آیین تجلیل از پرستاران نمونه دانشگاه علوم پزشکی اهواز در تالار شهدای این دانشگاه و به مناسبت روز پرستار اظهار کرد: جامعه پرستاری سختی کار و زندگی را با صبر، پایداری و درایت سپری می کنند و در چنین شرایطی دغدغه های آنها باید از سوی دولت، مجلس و وزارت بهداشت بیش از پیش احساس شود.

وی افزود: انتظار می رود بعد از گذشت و سال از اجرای طرح تحول نظام سلامت و افزایش بار کاری پرستاران اهتمام بیشتری به منظور اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری که بر زمین مانده و همچنین طرح ارتقای بهره وری در تمامی بیمارستان های دولتی، نظامی، تأمین اجتماعی و خصوصی صورت بگیرد.

رئیس سازمان نظام پرستاری خوزستان تصریح کرد: توجه نداشتن کافی به این مسئله و ایجاد مشکلات فوق که پس از گذشت سال های بسیار هنوز حل نشده و فقط در مراسم بزرگداشت روز پرستار به شکل شعار از آنها یاد می شود باید جای خود را به توجه به مشکلات جامعه پرستاری بدهد.

آینده مبهم در انتظار دانشجویان پرستاری

گچ کوبان اضافه کرد: درمان های موقت و مسکن های موضعی همانند تربیت غیرکارشناسانه پرستاران و استخدام های شرکتی و بدون پشتوانه رشد و توسعه این حرفه را در هاله ای از ابهام قررا داده و دانشجویان پرستاری در وضعیت مضطرب از آینده مبهم خود به سر می برند و شاغلان این حرفه بدون انگیزه و نگران از غیر تخصصی شدن این حرفه هستند.

وی عنوان کرد: پرستاران با افزایش سنوات خدمت در انتظار ترفیع و تغییر محل خدمت خود به سایر واحدها هستند تا به صورت علمی و عملی گام های مؤثری در راه اعتلا و احقاق حق پرستاری برداشته شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان