کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 295895
تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، ركن‌الدين جوادي در تشریح مهمترین برنامه های افزایش تولید و صادرات نفت خام ایران، گفت: با صادرات اولين محموله نفت خام ايران به اروپا پس از پنج سال، فصل جديدي در صنعت نفت ايران آغاز شده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به آغاز صادرات و از سرگیری معاملات نفتی ایران با شرکت توتال فرانسه، لوک اویل روسیه و یک پالایشگاه اسپانیایی، تصریح کرد: تاکنون با توتال فرانسه برای صادرات روزانه ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار بشکه نفت خام به توافق رسیده‌ایم.

معاون وزیر نفت در خصوص قرارداد فروش نفت ایران به توتال فرانسه، بیان کرد: قرارداد فروش نفت به توتال دائمی و به عبارت دیگر (evergreen) امضا شده است، به عبارت دیگر قرارداد فروش نفت بین شرکت ملی نفت ایران و توتال فرانسه تا زماني كه طرفين آن را لغو نكنند به طور مستمر تمديد مي‌شود.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران در خصوص برنامه افزايش اوليه ۵۰۰ هزار بشكه‌اي ظرفيت توليد روزانه نفت خام ايران در دوران پسابرجام هم توضیح داد: تاكنون افزايش ۴۰۰ هزار بشكه در روز تولید نفت خام در مرحله اول پساتحریم محقق شده و به زودی ظرفيت توليد روزانه نفت خام ایران حدود ۲۰۰ هزار بشكه ديگر افزايش می‌یابد.

جوادی معاون وزیر نفت روز گذشته نیز با اشاره به فروش اولین محموله نفت به توتال فرانسه، گفته بود: تا ۲۴ ساعت آینده ۴ میلیون بشکه نفت ایران در نفتکش‌های تحت اجاره سه شرکت روسی، فرانسوی و اسپانیایی بارگیری می‌شود.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان