کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 295572
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۰

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

به گزارش عصر اهواز، دکتر سیدحسن هاشمی در حاشیه جشن روز پرستار که در مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار شد، درباره مشکلات حوزه پرستاری گفت: مهم‌ترین مشکل پرستاران این است که دیده نمی‌شوند؛ مردم و مسؤلان باید خدمات پرستاران را ببینند و به آنها توجه کنند. این توجه نه در حرف بلکه باید در عمل باشد.

وی افزود: پرستاران مشکل استخدام دارند و کمبود نیرو به شدت آنها را فرسوده می‌کند. از طرف دیگر در حالی که جامعه پرستاری با مشکلات معیشتی روبه‌روست، در قالب اجرای طرح تحول نظام سلامت بار کاری مراکز درمانی به ویژه در اورژانس‌ها افزایش یافته، این در حالی است که اگر خدمات پرستاری نباشد، کار پزشکان به ثمر نخواهد رسید. به همین دلیل لازم است به جامعه پرستاری توجه ویژه‌ای شود که امیدواریم با گشایش در کار دولت، حق و حقوق جامعه پرستاری نیز بیش از پیش تامین شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به سئوال خبرنگاری مبنی بر اینکه خبر خوب شما برای پرستاران در روز پرستار چیست، گفت: اگر بگویم که هر روز گرفتار این موضوع هستم که پرداختی پرستاران را به‌ روز کنیم، حرف نادرستی نزده‌ام. دغدغه اصلی‌ام در حوزه پرستاری آن است که بتوانم مطالباتشان را به روز کنم و امیدواریم این موضوع تا پایان سال به سرانجام برسد.

هاشمی تاکید کرد: حق و حقوق پرستاران بیش از اینهاست. چرا که کار پرستاری کاری سخت و طاقت‌فرساست. حال طرح تحول سلامت نیز اجرا شده و ۱۱ میلیون نفر بیمه شده جدید هم داریم. این در حالی است که نیرویی به حوزه پرستاری اضافه نشده است. بر همین اساس لازم است در کنار سایر صنوف پزشکی، به خدمات جامعه پرستاری نیز توجه شود. باید از جامعه پزشکی یک صدا بلند شود و آن هم خدمت و توجه به مردم و البته توجه به معیشت صنف است.

وی با اشاره به سختی کار پرستاران بخش‌های روانپزشکی، سوختگی، اورژانس و بخش‌های ویژه در بیمارستان‌ها افزود: با طرح‌های جدید تغییراتی در نظام پرداخت پرستاران در بخش دولتی ایجاد شد ، البته بخش تامین اجتماعی و همچنین بخش خصوصی نیز باید از آن تبعیت می‌کردند که این اتفاق به خوبی نیفتاد. در هر حال مطالبات جامعه پرستاری به حق است که البته از مسیر صحیح دنبال می‌شود.

وزیر بهداشت در پاسخ به سئوال خبرنگاری درباره اینکه چرا برخی‌ها مطالبات پرستاری را سیاسی کاری می‌خوانند، گفت: مسیر تعقیب مطالبات باید از مسیر قانون باشد. هرکسی قانون را نقض کند بی‌تردید سیاسی کاری کرده است. چراکه اگر غیر از این باشد کشور اداره نخواهد شد.

هاشمی همچنین در پاسخ به سئوالی درباره چرایی برگزاری دو مراسم جداگانه از سوی سازمان نظام پرستاری و همچنین وزارت بهداشت برای روز پرستار گفت: در استان‌ها یک برنامه جداگانه برگزار می‌شود، در تهران هم وزارت بهداشت نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام داد. ان‌شاءالله همه به این نتیجه می‌رسند که منافع در وحدت نظر و وحدت سلیقه است.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان