کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 295481
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۷

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

علیرضا زاکانی در گفتگو با عصر اهواز با اشاره به تشکیل هیات نظارت بر برجام در شورای عالی امنیت ملی و با بیان اینکه تاکنون خروجی خاصی از این هیات به بیرون نیامده است، اظهار داشت: علت این مسئله آن است که افرادی را برای عضویت در این هیات انتخاب کرده‌اند که خودشان برجام را دنبال و تدوین کردند و تنها یک یا دو نفر از آنها، افراد جدید هستند.

وی افزود: در واقع اعضای این هیات همان کسانی هستند که خودشان دیکته نوشته اند و حالا می‌خواهند خودشان این دیکته را تصحیح کنند و علاقمند هستند که نمره ۲۰ به خود بدهند.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا وصف «هیات قوی، آگاه و هوشمند» که رهبری برای این هیات مورد تاکید قرار دادند محقق شده است یا خیر، تصریح کرد: به نظر می‌رسد بهتر از این می‌توانستند عمل کنند، چراکه اعضای این هیات غیر از یک یا دو نفر، همان کسانی هستند که برجام را دنبال کرده اند.

زاکانی تاکید کرد: بنابراین به نظر من این هیات ویژگی هایی را که در حکم رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفت و باید در شأن ملت ایران نیز باشد، ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در مجلس روند اجرای برجام و میزان ایفای تعهدات طرف مقابل را در دست بررسی داریم تا بتوانیم حقوق ملت را حفظ کنیم؛ چراکه ما تعهدات خود را انجام داده ایم و حالا طرف مقابل است که باید تعهدات خود را به طور کامل انجام دهد.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی برجام اظهار داشت: ما معتقدیم کمیسیون ویژه باید مسیر خود را ادامه دهد و کسانی هم که اصرار دارند اعلام کنند که کار کمیسیون برجام به اتمام رسیده است، نسبت به آیین‌نامه داخلی مجلس اطلاعی ندارد.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان