یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله سعدالله زارعی

یادداشت/ بار دیگرحزب‌الله

اجماع نسبی داخلی لبنان بر سر انتخاب «میشل عون» به عنوان رئیس‌جمهور که روز گذشته با 83 رأی پارلمان صورت گرفت، علامت مهمی از تغییر معادلات در لبنان است.
روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات احمد عامری . کارشناس روابط عمومی

روابط عمومی ها از لحاظ حقوقی چه جایگاهی دارند؟ بررسی ضرورت تاسیس سازمان نظام روابط عمومی و ارتباطات

عصر اهواز - با توجه به گسترش رسانه ها و شکل گیری رسانه های نو و همچنین گسترش وظایف روابط عمومی ها، کمتر مدیری را خواهیم یافت که از اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان آگاه نباشد؛ تاثیرگذاری روابط عمومی در رشد و توسعه سازمان امری مهم است.

کانال تلگرام عصر اهواز

کد خبر: 295478
تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۵

امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

پایگاه خبری تحلیلی عصر اهواز ( AsrAhwaz.Ir ) :

عصر اهواز – گروه استان‌ها: می‌گویند بعد از شش سال فقط یک پیراهن از او به خانواده‌اش تحویل دادند پیراهنی با جای پنج گلوله، از مزارش هم خبری نیست که نیست. سال‌ها پیش در روستای ناریان شهرستان طالقان به دنیا آمد روستایی پرجمعیت در منطقه بالا طالقان، آخر طالقانی‌ها یا بالا طالقانی هستند یا پایین طالقانی، به همراه پدر به کار کشاورزی مشغول بود چرا که روستای ناریان آب فراوان داشت و کشت و کار پیشه مردم آن دیار بود.

وقتی فقط ۱۶ سال داشت به تهران رفت و در یک نانوایی مشغول به کار شد ولی دوستانش وی را ترغیب به تحصیل کردند پس از چندی وی رهسپار قم شد تا در حوزه علمیه به کسب علوم حوزوی بپردازد. حضور در مدرسه علوی و هم‌نشینی با شهید دکتر بهشتی و دیگر علمای فاضل آن روزگار باعث شد روحیه‌ای انقلابی پیدا کند.  

موج انقلاب در حال بالا گرفتن بود وی و همکلاسی‌هایش در آن روزهای که بوی خون و گلوله می‌داد در حمایت از امام خمینی(ره) و برای پیروزی انقلاب از جان‌ مایه گذاشتند روز پانزدهم خرداد سال ۴۲ بود که دلش آرام و قرار نداشت با همراهی مردم غیور قم به خیابان‌ها آمد و در تظاهرات شرکت کرد. شاهدان عینی آن روز گفته‌اند در صف اول تظاهرات وقتی‌که قرآنی در دست داشته است مورد اصابت گلوله‌های بی‌امان دژخیمان قرار گرفت و به شهادت رسید.

برخی از اهالی روستای ناریان که شهید حجت‌الاسلام همت علی ادیبی را می‌شناسند می‌گویند وی طلبه‌ای فاضل و باتقوا بود، همان سال‌های اولیه که جرقه‌های انقلاب زده شد برای سرنگونی حکومت ستم‌شاهی پهلوی تلاش و کوشش می‌کرد چرا که آموخته بود سکوت در برابر ظلم گناهی بس بزرگ و نابخشودنی است.

به گفته آیت‌الله صادق رزاقی نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان البرز که وی نیز از اهالی روستای ناریان است، شهید ادیبی هم‌حجره‌ای حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان بود.

آیت الله رزاقی در گفتگو با عصر اهواز گفت: پیکر شهید ادیبی به همراه دیگر شهدای قیام ۱۵ خرداد ۴۲ توسط مأموران رژیم شاه به‌وسیله کامیون به تهران منتقل شد و در قبرستان مسگرآباد در یک گور دسته‌جمعی به خاک سپرده شد.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان البرز با اشاره به اینکه قبرستانی که شهدای قیام ۱۵ خرداد در آن به خاک سپرده شدند، پس از سال‌ها تبدیل به پارک شد و اثری از مزار آن شهدا به‌جا نماند، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی آن پارک را پارک فدائیان اسلام نامیدند چرا که گل‌های آن، بر مزار اولین فدائیان اسلام روئیده بود.

آیت‌الله رزاقی با تأکید بر اینکه روستای ناریان بیش از ۳۰ شهید تقدیم جنگ و انقلاب کرده است، گفت: به‌تازگی یکی از اهالی روستا در راه دفاع از حرم حضرت زینب (س) و مبارزه با نیروهای تکفیری داعش به لشکر شهدای مدافع حرم پیوسته است.

وی در پایان اضافه کرد: در این روستا علما و مبلغین زیادی زندگی کرده و می‌کنند. حتی یکی از اهالی روستا نماینده مردم تنکابن در دوره دوم مجلس شورای اسلامی بود که در حادثه سقوط هواپیما به دست بعثیان عراق در اهواز به شهادت رسید.

بهمن ماه که می شود یاد و خاطره شهدای انقلاب را هر جایی می توان احساس کرد. شهید حجت الاسلام همت علی ادیبی افتخار ایران اسلامی، استان البرز و شهرستان طالقان است. شهیدی که پس از گذشت شش سال از شهادت تنها پیراهنی با بوی خون و گلوله به دست خانواده اش رسید.منبع: مهر
مطالب مرتبط
اشتراک گذاری

کانال تلگرام عصر اهواز

اخبار خوزستان