کد خبر: 28
تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۲:۱۲

عصر اهواز - معاون آموزش حوزه‌های علمیه کشور گفت: شعارها بدون زیرساخت و محتوای انسانی نمی‌تواند دارای دارای معنی و شعور باشد.
امتیاز خبر: از تعداد رای دهندگان

آیت‌الله عبدالکریم فرحانی اظهارداشت: در برخی زمان‌ها ممکن است شعار‌ها، مناسب زیر‌ساخت‌های خود نباشند اما مشاهده می‌کنیم که شعارها در حساسیت‌های وسیع انسانی فرآیندی را ایجاد می‌کنند که با شعور و زیرساخت خود تناسب پیدا می‌کنند.

این مدرس حوزه علمیه بیان کرد: ماجرای انقلاب اسلامی یکی از اصلی‌ترین نمادهای آن راهپیمایی 22 بهمن است که به‌شکل بسیار زیبایی با محتوای خود تنظیم شده است.

وی با بیان اینکه نماد راهپیمایی 22 بهمن ایجاد اتحاد و همبستگی داخلی است، تاکید کرد: انفجار 22 بهمن برای اولین بار به‌دلیل همین وحدت و همبستگی است.

آیت الله فرحانی خاطرنشان کرد: نماد راهپیمایی 22 بهمن نمادی است که تابلوی آن به خوبی با محلش سازگاری است، تابلویی که بالاترین نماد با اعتبار ملی و دینی به‌نام خود کرد.

معاون آموزش حوزه‌های علمیه کشور ادامه داد: نماد 22 بهمن حتی خارج از فضای انقلابی با هر معیاری که به آن نگاه شود سبب بالا رفتن عزت و شأن ملت شده است.

فرحانی با اشاره به حرکت‌های غیر دینی، اسلامی برخی افراد برای ضربه‌زدن به هر طریقی از داخل و خارج کشور گفت: زمانی که به‌منظور حضور در راهپیمایی 22 بهمن قدم در خیابان می‌گذاریم در واقع آرمان‌های انقلاب اسلامی از لحاظ علمی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را حفظ کرده‌ایم.

نسخه 19 سال قبل رهبری برای خوزستان عملی نشد

معاون آموزشی حوزه‌های علمیه کشور همچنین در ادامه با تاکید بر اینکه مشکل خوزستان عدم عملیاتی کردن نسخه 19 سال قبل رهبری برای استان است، بیان داشت: هر کس که می‌گوید من ولایتی هستم باید با امام عصر (عج) میثاق ببندد و ایمان و جهاد و همدلی را سرلوحه زندگی خود قرار دهد.

آیت الله فرحانی با اشاره به نقش عزتمندانه ولایت فقیه در جامعه اسلامی ادامه داد: عزت ما از ولایت فقیه است و دنیا از اقتدار ولایت و پیروان ولایت نگران و دعوای داعش و وهابیت دعوای با ولایت است.

فرخانی با اشاره به این که ایستادگی و مقاومت در مقابل کفر به ما عزت داد، عنوان کرد: رزمندگان ما مدافعان اندیشه ولایت هستند و آن‌ها امروز در حزب امام زمان (عج) هستند.

معاون آموزشی حوزه‌های علمیه کشور در پایان گفت: در خوزستان اگر مشکلاتی داریم از این است که نسخه 19 سال قبل رهبری را عملیاتی نکرده‌ایم.مطالب مرتبط
اشتراک گذاری
اخبار خوزستان